Spiritualita a psychosomatika

Spiritualita a psychosomatika - Viliam Kopecký, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Viliam Kopecký,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Spiritualita a psychosomatika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Spiritualita a psychosomatika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Viliam Kopecký,. Číst Spiritualita a psychosomatika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Při psaní předkládané monografie si autoři – jeden spirituální teolog, druhý lékař – vytkli nelehký úkol, a sice představit fenomén psychosomatické terapie z pohledu křesťanské spirituality a psychoterapie. Teolog se ze své perspektivy více věnoval vědomým stavům lidské duše ve vztahu k psychosomatickým onemocněním, zatímco lékař ze své praxe podtrhl vliv nevědomí, které spoluvytváří vztah mezi zdravím a nemocí. V kontextu spirituality se tak jedná o přístup opřený o současné poznatky spirituální teologie, která se rovněž zabývá vztahem mezi duševním zdravím a tělesnou nemocí. V rámci psychoterapie jsou pak představeny vybrané metody zacházení s traumatem a jeho vlivem na tělesné onemocnění. Tvorba textu nebyla jednoduchá pro různost pohledů a přístupů k fenoménu nemoci, přesto byl dosažen jistý kompromis mapující současné přístupy k psychosomatické léčbě, která byla zarámována do spirituality člověka, jak ji pojímá křesťanská tradice.


...lita a láska v psychosomatice (konference) Srdečně vás zveme na další ročník tradiční dobřichovické psychosomatické konference, která se uskuteční 25 ... Psychosomatika-online.cz | [email protected] ... . ledna 2020. I pro nadcházející ročník jsme zvolili velmi zajímavé téma, kterým je tentokrát SPIRITUALITA A LÁSKA V PSYCHOSOMATICE. Spiritualita a psychosomatika Autor: Kopecký, Viliam a Sládek, Karel Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074652875 ISBN: 978-80-746-5287-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 120 stran, česky Rozměry: 12,3 × 19,2 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) Spiritualita a psychosomatika(Sládek Karel, Kopecký Viliam) - Při psaní předkládané monografie si autoři - jeden spirituální teolog, ... Spiritualita a psychosomatika - Karel Sládek - Megaknihy.cz ... . vydání) Spiritualita a psychosomatika(Sládek Karel, Kopecký Viliam) - Při psaní předkládané monografie si autoři - jeden spirituální teolog,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY