Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska

Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska - Ludmila Ourodová-Hronková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ludmila Ourodová-Hronková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska.pdf


Chcete si knihu přečíst?Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ludmila Ourodová-Hronková. Číst Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska Online je nyní tak snadné!

POPIS


Region Třeboňska a Hlubocka je možné vymezit rozsahem zdejších bývalých panství. Činnost jejich majitelů proměňovala podobu této části jihočeské krajiny po celá staletí. Její svébytný výraz byl již od středověku formován zejména aktivitami rodu pánů z Růže (Třeboň byla v jejich držení v letech 1250–1611) a od šedesátých let 17. století Schwarzenbergů. Deset generací jejich rodu tak dostalo jedinečnou příležitost vtisknout krajině specifický ráz. Vedle rozsáhlých úprav noblesních schwarzenberských sídel zde v průběhu tří staletí vznikalo množství kostelů, kaplí, panských dvorů, hospodářských a správních objektů, mysliven, hájoven, božích muk či památníků. Ve „schwarzenberském slohu“ vystavěné budovy s režnými cihlovými a kamennými fasádami – ať již jde o hospodářské budovy nebo školy – se odrážejí v hladinách rybníků a vytvářejí tak neopakovatelnou atmosféru, genia loci. Knižní katalog výstavy interpretuje formou případových studií patnácti autorů významné aspekty dominant této krajiny i její „lidské aspekty“ v průběhu 17. – 20. století.


...ká krajina (Ludmila Ourodová-Hronková) Sportovní aktivity posledních Schwarzenbergů na Hlubocku (Markéta Slabová) Oslavy zlaté svatby u hlubockých Schwarzenbergů v roce 1907 (Anna Kubíková) Pomníky a památníky (Ludmila Ourodová-Hronková, Jakub Drozda) Duchovní krajina Hlubocka a Třeboňska (Pavel Hájek) Tichý dům ... Schwarzenberská hrobka Třeboň - kulturní památky Třeboně ... ... ... Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska Nejkrásnější hrady, zámky a zahrady Saska Ve znameni tří deklarací Bratři Hamiltonové. Obrazy aristokratického lovectví 18. století Znovuoživená krása. Restaurátorské práce na jihu Čech v letech 2005-2015 Památky zahradního umění Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska . Výstava vznikla s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní kulturní ident ... Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska - výstava ... ... . Obrazy aristokratického lovectví 18. století Znovuoživená krása. Restaurátorské práce na jihu Čech v letech 2005-2015 Památky zahradního umění Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska . Výstava vznikla s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní kulturní identity (NAKI)- Kulturní krajina jako prostor pro společenskou reprezent...SOUVISEJÍCÍ KNIHY