Souvislosti 3/2019

Souvislosti 3/2019 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Souvislosti 3/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Souvislosti 3/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Souvislosti 3/2019 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Souvislosti 3/2019 přinášejí tematický blok věnovaný americkému prozaikovi Henrymu Jamesovi (1843–1916). Ve třech esejích rubriky Knižní pól se překladatelé Šárka Grauová, Viktor Janiš a Tomáš Dimter zamýšlejí nad vlastní četbou, která formovala jejich životy i texty. V Eseji o básni interpretuje překladatel Tomáš Fürstenzeller báseň Philipa Larkina Pan Bleaney; Alena Dvořáková píše o posledních románech Margaret Atwoodové, Jaromír Typlt zveřejňuje blahopřejnou zdravici Jiřímu Brabcovi k devadesátinám, Pavel Novotný publikuje část svého Drážďanského deníku a Aleš Roleček se zamýšlí nad obrazem Jeana-Françoise Milleta Klekání. Rozhovor čísla vedl Jan Šulc s dcerou spisovatele Eugena Lišky Annou Liškovou. V literární rubrice Nova et vetera naleznou čtenáři kromě Liškových povídek i básně Jakub Vaňka, Mátyáse Sirokaie, zápisky Julie Miesenböck, překlady Kauza Ishigura či Kate Chopinové. Rubriky Pod čarou, Bagately Jiřího Zizlera, Glosy historické Martina Nodla, Čínské bistro Zuzany Li a Dramaturgické varieté Marty Ljubkové přinášejí recenze nových knih a reflexe aktuálního kulturního dění.


...sti 3/2019 přinášejí tematický blok věnovaný americkému prozaikovi Henrymu Jamesovi (1843-1916) ... Změny linek 30, 33, 40, N3 a N6 v souvislosti se zahájením ... ... . Ve třech esejích rubriky Knižní pól se překladatelé Šárka Grauová, Viktor Janiš a Tomáš Dimter zamýšlejí nad vlastní četbou, která formovala jejich životy i texty. V českém prostředí se v souvislosti s filosofií dějin těmito otázkami zabýval již J. Patočka nebo J. Krejčí, odborník na srovnávací dějiny civilizací. Erós, ten vášnivý a sladký zuřivec, jenž otřásá našimi dušemi jak vichr dubisky, řečeno ... Malá Vizita - 13.1. 2019 - Jaroslav Dušek a Pjér la Šé'z ... ... . Erós, ten vášnivý a sladký zuřivec, jenž otřásá našimi dušemi jak vichr dubisky, řečeno s věčnou Sapfó, si zaletěl k nám do Tvaru. Jeho různé podoby a proměny nám v rozhovoru čísla představuje básník a divadelník Ondřej Macl, který šípy tohoto okřídleného boha rozhazuje takřka na potkání. Duše K - tentokrát s MUDr. Janem Šulou o tom jak ochránit své zdraví bez l...SOUVISEJÍCÍ KNIHY