Česká otázka a dnešní doba

Česká otázka a dnešní doba - Aleš Prázný (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Aleš Prázný (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká otázka a dnešní doba.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česká otázka a dnešní doba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Prázný (ed.),. Číst Česká otázka a dnešní doba Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha zabývající se Masarykovou Českou otázkou neznamená pouze historizující návrat do minulosti. Otázka po smyslu české existence, jíž Masaryk oslovoval společnost v devadesátých letech 19. století, se v naší radikálně proměněné, a přece podobné současnosti zdá zneklidňující a problematická: Představuje dnes ještě aktuální téma? Česká otázka je podle Masaryka otázkou humanitní, a v tomto smyslu je nutné ji chápat jako stálou konfrontaci mezi tím, jak žijeme, a ideálem, jemuž se naše skutečnost vzpírá. Publikace je svou povahou interdisciplinární; příspěvky zahrnují rozmanité humanitní, společenskovědné i přírodovědné obory, jejichž autoři se zamýšlejí nad povahou české otázky v současnosti a v dějinách.


...ázný Aleš Svoboda. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies ... Česká otázka a dnešní doba - Aleš Prázný | Databáze knih ... . Česká otázka a dnešní doba Editor: Prázný, Aleš a Svoboda, Jan Nakladatel: Filosofia EAN: 9788070075050 ISBN: 978-80-700-7505- Popis: 1× kniha, vázaná, 648 stran, česky Rozměry: 15 × 21,2 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) SummaryÚvod 607 Summary The publication The Czech Question and Modern Times (Česká otázka a dnešní doba) is the proceedings of the eponymous conference "Česká otázka a dne ... Česká otázka a dnešní doba - daryzivota.sk ... . vydání) SummaryÚvod 607 Summary The publication The Czech Question and Modern Times (Česká otázka a dnešní doba) is the proceedings of the eponymous conference "Česká otázka a dnešní doba" which took place in November 2015 in Par-dubice on the occasion of the 125th anniversary of the publication of T. G. Masaryk's Czech Question (1895).Th...SOUVISEJÍCÍ KNIHY