Pohyb a řád: Pokus o fenomenologickou ontologii

Pohyb a řád: Pokus o fenomenologickou ontologii - Miloslav Bednář | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miloslav Bednář
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pohyb a řád: Pokus o fenomenologickou ontologii.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pohyb a řád: Pokus o fenomenologickou ontologii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloslav Bednář. Číst Pohyb a řád: Pokus o fenomenologickou ontologii Online je nyní tak snadné!

POPIS


Základní hodnota knihy prof. Bednáře tkví dle mého názoru v tom, že je pokusem o původní, nikoli jen interpretační, filosofickou monografii, což je v posledních desetiletích v Čechách neběžný jev. Předkládá filosofické veřejnosti samostatný a svébytný koncept fenomenologické ontologie, který vyrůstá především z filosofie Jana Patočky, je však poučen i širším historickým vývojem fenomenologie. V jádru konceptu stojí protofilosofická problematika původního „prafenoménu pohybu“ chápaného a vypracovaného jako „původní časoprostor FYSIS“ a z tohoto původního ontologického nahlédnutí studie dospívá až k problémům dějinnosti, dějin a jejich smyslu, filosoficky aktuálním problémům svobody či soupatřičnosti politické, filosofické, náboženské a umělecké dimenze lidského života. Jakkoli se neztotožňuji s mnohými dílčími nahlédnutími nebo konkrétními argumenty, mám za nesporné, že kniha přináší relevantní filosofické stanovisko a její vydání prospěje rozvoji filosofie v naší zemi.


... Pokus o fenomenologickou ontologii Základní hodnota knihy prof ... Autor - Bednář - Miloslav Bednář | Knihy.ABZ.cz ... ... Pohyb a řád | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... Pokus o fenomenologickou ontologii Základní hodnota knihy prof. Bednáře tkví dle mého názoru v tom, že je pokusem o původní, nikoli jen interpretační, filosofickou monografii, což je v posledních desetiletích v Čechách ... Pohyb a řád: Pokus o fenomenologickou ontologii. Miloslav Bednář ... Pohyb a řád Autor: Bednář, Miloslav Nakladatel: Togga EAN: 9788074761270 ISBN: 978-80-7476-127- Popis: 1× kniha, brožovaná, 338 stran, česky Rozměry: 12,5 × 19 cm Rok vydání: Český filosof dějin a politiky Miloslav Bednář (*1948) ve své nové knize Pohyb a řád: Pokus o fenomenologickou ontologii (Togga a FLÚ AV ČR, Praha 2018) hledí přehlédnout vývoj filosofického myšlení od antiky do současnosti, přičemž se opírá zejmé...SOUVISEJÍCÍ KNIHY