Dědina

Dědina - Petra Dvořáková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petra Dvořáková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dědina.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dědina ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petra Dvořáková. Číst Dědina Online je nyní tak snadné!

POPIS


Místo, které si chcete přečíst. Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život spjatý s půdou, zvířaty a hospodařením. To všechno je Dědina, příběh jedné současné vesnice vyprávěný očima jejích obyvatel. Josef se marně trápí, proč jeho syn Zbyňa odmítá převzít hospodářství, když je potřeba toho tolik napravit na polích zničených v družstvu. Vavirci počítají, kde by mohla ukápnout další koruna, dobrosrdečná prodavačka Maruna se snaží být s každým zadobře a řezník Láďa se dobývá pod cizí sukni. A malá Petruna? Ta chvilku neposedí. Přirozená fyzická blízkost hrdinů, jejich společná práce, jejich touha po lepším živobytí až vypočítavost jsou zdrojem věčných svárů i svázanosti a také marné snahy vyléčit minulé rány. Svižné vyprávění, které nikoho nesoudí a co je podstatné — nenudí.


... je kniha, která se mi svou autentičností zaryla hluboko do srdce ... dědina - ABZ slovník českých synonym ... . Jsem holka z města, a když jsem se přistěhovala na "dědinu", říkala jsem si, že už to nebude, jak to bývalo, že rozdíly mezi městem a vesnicí už jsou dneska téměř setřeny. 50+ videos Play all Mix - Ščamba - Dedina /oficiálny videoklip, 2017/ YouTube Ščamba - Tak, tak, tak + A ja taka dzivočka (oficiálny videoklip, 2019) - Duration: 4:09. Ščamba Official ... Úvodní strana. Největším bohatstvím č ... Dědina - Petra Dvořáková | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Ščamba Official ... Úvodní strana. Největším bohatstvím člověka je jeho vůle překonávat překážky, vůle znovu porozumět smyslu života. Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina, o.p.s. je jediné svého druhu v České republice. Dědina je zvláštní kniha, která ve mně bohužel nezanechala nic hlubšího. A...SOUVISEJÍCÍ KNIHY