Korán, meč a volební urna

Korán, meč a volební urna - Marek Čejka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Čejka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Korán, meč a volební urna.pdf


Chcete si knihu přečíst?Korán, meč a volební urna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Čejka. Číst Korán, meč a volební urna Online je nyní tak snadné!

POPIS


Text je komplexní prací, která mapuje teoretická východiska a praktické formy islamismu. V první části se soustřeďuje na západní reflexi pojmu, hlavně ve frankofonním prostředí, kde se poprvé objevil, a v anglofonním světě, kde se v pozdější době tento termín nejvíce rozšířil a významově posunul. Pozornost je věnována také české debatě islamismu. Druhá část práce analyzuje genezi islamismu a post-islamismu v jejich nejrůznějších formách a organizačních strukturách (politické strana, hnutí atd.). Vysvětluje, jaké tendence nejvíce ovlivnily vznik islamismu (např. varianty salafismu a antikoloniálních hnutí), přičemž podrobněji analyzuje mj. varianty Muslimského bratrstva, Chomejního pojetí islámského státu a nakonec i skupiny, které jsou řazeny k radikálnímu islamismu (al-Káida, ISIS).


...na "Korán, meč a volební urna" ze slovenského deníku SME ... Knižní tipy: náboženství | Klub knihomolů ... ... Blízkovýchodní stránky: "Korán, meč a volební urna" do ... ... na "Korán, meč a volební urna" ze slovenského deníku SME . Stanú sa z džihádistov stranícki harcovníci? Práca českého autora pomáha zorientovať sa v zdrojoch a podobách islamizmu. Korán, meč a volební urna - Zdroje a podoby islamismu - Čejka Marek, Vázaná. Text je komplexní prací, která mapuje teoretická východiska a praktické formy islamismu. V první části se soustřeďuje na západní reflexi pojmu, hlavně ve frankofonním prostředí, kde se poprvé objevil… "Korán, meč a volební urna" do každé domácnosti! Pokud vás zajímá pojem "islamismus" v řadě svých podob, posuny v jeho chápání ve světě orientalistiky (francouzské,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY