Češi znovu dobývají vesmír

Češi znovu dobývají vesmír - Kamil Miketa | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Kamil Miketa
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Češi znovu dobývají vesmír.pdf


Chcete si knihu přečíst?Češi znovu dobývají vesmír ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kamil Miketa. Číst Češi znovu dobývají vesmír Online je nyní tak snadné!

POPIS


Úspěchy českých vědců, výzkumníků, inženýrů a techniků ve službách Evropské vesmírné agentury a NASA. Cesta do „evropského“ vesmíru se nám otevřela v roce 1978, kdy se Vladimír Remek stal prvním evropským kosmonautem v historii. V programu Interkosmos jsme ještě téhož roku, kdy odstartoval Vladimír Remek, vypustili z kosmodromu Pleseck družici Magion, „cvrčka“ o rozměrech pouhých 30×30×16 centimetrů a váze 15 kilogramů. Družic bylo více, ale po rozpadu východního bloku a zániku Interkosmu v roce 1990 se nad našimi vesmírnými projekty zavřelo nebe. Z mezihvězdného prostoru jsme však nikdy úplně neodešli. Teď se do vesmíru vracíme. A s plnou parádou. České technologie na robotickém vozítku Curiosity, které už od roku 2012 brázdí povrch Marsu, sklízejí zasloužený obdiv a uznání na celém světě. Stejně jako naše optika, speciální nanolepidla pro raketové nosiče, navigační a měřicí přístroje na palubách raket a družic, tantalové kapacitory či speciální sendvičové panely, jimiž jsou potažena zrcadla největších evropských teleskopů, komunikujících na vzdálenost miliónů kilometrů.


...eši znovu dobývají vesmír Autor: Miketa, Kamil Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020446121 ISBN: 978-80-204-4612-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 224 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Kniha Češi znovu dobývají vesmír - Kamil Miketa | Dobré ... ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Češi znovu dobývají vesmír, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Češi znovu dobývají vesmír. Češi znovu dobývají vesmír! Ale další z velmi silných okamžiků, na který také nikdy nezapomenu, se odehrál o 30 let později. Osobně jsem byl u toho, když Česká republika oficiálně zahájila s Evropskou kosmickou agenturou," řekl mi Vladimír Remek, který se stal v roce 1978 prvním evropským kosmonautem v historii. Kniha Češ ... Češi znovu dobývají vesmír - CzechInvest ... . Osobně jsem byl u toho, když Česká republika oficiálně zahájila s Evropskou kosmickou agenturou," řekl mi Vladimír Remek, který se stal v roce 1978 prvním evropským kosmonautem v historii. Kniha Češi znovu dobývají vesmír - 21 českých stop v kosmu . Úspěchy českých vědců...SOUVISEJÍCÍ KNIHY