Historie–Otázky-Problémy 2/2019

Historie–Otázky-Problémy 2/2019 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie–Otázky-Problémy 2/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Historie–Otázky-Problémy 2/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Historie–Otázky-Problémy 2/2019 Online je nyní tak snadné!





POPIS


Téma čísla: "Totenkultur": Umrlci a oživené hroby..Periodikum Ústavu českých dějin FF UK v Praze seznamuje odbornou i zasvěcenou laickou veřejnost s výsledky stěžejních vědeckých úkolů vázaných na ÚČD a s nimi spojených pedagogických aktivit jejich členů. Časopis se primárně zaměřuje na historii českých zemí a střední Evropy, a to od raného středověku až po soudobé dějiny. Uveřejňuje nejen studie učitelů, ale též části zdařilých dizertačních či rigorózních prací. Studie Slavnostní vjezdy českých králů do Horní Lužice ve 14. a 15. století (Lenka Bobková) Zur (Re-)Präsentation der böhmischen Könige in der sakralen Kunst und Architektur in den Lausitzen (Marius Winzeler) Úloha vedlejších zemí v chápání české státnosti v pozdním středověku (Matouš Vanča) XV-wieczni królowie Czech w relacjach kronikarzy śląskich klasztorów kanoników regularnych oraz klasztoru kłodzkiego (Antoni Barciak) Luksemburgowie na Śląsku w ocenie polskich historyków (Wojciech Iwańczak) Dux ambulans: Princ Zikmund Jagellonský a modality prezentace osobní i dynastické autority ve Slezsku a Lužicích konce středověku a počátku raného novověku (Petr Kozák) „…aby národové naši ještě toho dočěkali, abychom Čechové, Moravané a Slezáci byli…”. Elity polityczne Królestwa Czeskiego wobec Śląska i Ślązaków w pierwszej połowie XVI wieku (Bogusław Czechowicz) Powstawanie królewskiej administracji na Górnym Śląsku w XVI i XVII wieku (ze szczególnym uwzględnieniem księstwa cieszyńskiego) (Wacław Gojniczek) Instrukce pro hornolužické zeměpanské úředníky v 16. století (Tomáš Velička) Slavnostní vjezd Matyáše Habsburského do Budyšína roku 1611 (Mlada Holá) Fryderyk I wobec Śląska — Śląsk wobec Fryderyka I: między prezentacją oczekiwań a realizowaną polityką (Gabriela Wąs) Odraz přítomnosti a působení českých panovníků v Lužicích a Slezsku v letákové publicistice 16. a 17. století (Jana Hubková)


...a program časopisu. Ústav českých dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se rozhodl navázat na starší snahy svých pracovníků a založil nový historický časopis nazvaný Historie - Otázky - Problémy ... Historie 2018/19 - celostátní studentská vědecká ... ... .Na stránkách tohoto periodika chceme odbornou i zasvěcenou laickou veřejnost seznamovat především s výsledky stěžejních vědeckých úkolů ... Historie-Otázky-Problémy 2/2019. Přidat recenzi Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete ... Historie-otázky-problémy | ústav českých dějin ... . Přidat recenzi Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... HISTORIE OTÁZKY PROBLÉMY 11 2/2019 Mocensko-politická prezentace a reprezentace českých králů v Lužicích a ve Slezsku (14. — p...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY