Měl sílu a byl bouřlivák...: mistr světa prof. Jan Gajdoš

Měl sílu a byl bouřlivák...: mistr světa prof. Jan Gajdoš - Ivana Gajdošová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ivana Gajdošová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Měl sílu a byl bouřlivák...: mistr světa prof. Jan Gajdoš.pdf


Chcete si knihu přečíst?Měl sílu a byl bouřlivák...: mistr světa prof. Jan Gajdoš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivana Gajdošová. Číst Měl sílu a byl bouřlivák...: mistr světa prof. Jan Gajdoš Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prof. Jan Gajdoš byl vynikající sokolský gymnasta, mistr světa, olympionik, bojovník proti fašismu, středoškolský učitel a cvičitel. Byl významným a stálým členem reprezentačního družstva Sokola a Československé republiky v letech 1925 – 1940. Byl to člověk přímý, čestný, rovný a statečný, právě takový, jaké formoval Sokol za tzv. první republiky. Absolvoval stovky utkání v nářaďovém tělocviku v mezisokolských a mezistátních závodech. Opakovaně reprezentoval Českou obec sokolskou i Československou republiku v různých mezinárodních soutěžích a mistrovstvích světa. Zúčastnil se dvou letních olympijských her a v Amsterodamu v roce 1928 získal se svým družstvem stříbrnou medaili. V roce 1929 působil po dobu jednoho roku v Sokole Plzeň Chicago v USA. Jako závodník se umístil v jednotlivcích v rámci II. amerického sokolského sletu na 1. místě. Působil navíc jako cvičitel a pro muže napsal sletovou skladbu, a v rámci svého vystoupení se muži umístili rovněž na 1. místě. Do USA se vrátil společně s největší dosud konanou výpravou ČOS v roce 1933. Po osmi letech bádání ve státních a městských archívech a rozhovorech s žijícími pamětníkynapsala autorka, praneteř Gajdoše, dokumentárníživotopisnou knihu o Janu Gajdošovi, významném československém sportovci, pedagogovi, trenérovi a vlastenci mezi dvěma světovými válkami. Byl to čestný, charakterní člověk a hrdina, vlastenec, který dobrovolně položil život za svoji vlast. Publikace obsahuje imnožství vzpomínek jeho současníků, převážně zemřelých, ale dosud i žijících.


...lu a byl bouřlivák - mistr světa prof ... Jiří Gajdoš - Brna ... . Jan Gajdoš. Brno : Česká obec sokolská, 2012. ISBN 978-80-86402-19-2. CÍLEK, Roman. Vítězové bez vavřínů. Praha: Olympia, 1975. Kapitola Mustr světa, s. 137 - 157. Související články. Československo na letních olympijských hrách Prof. Jan Gajdoš byl vynikající sokolský gymnasta, mistr světa, olympionik, bojovník proti fašismu, středoškolský učitel a cvičitel. Byl významným a stálým členem rep ... Měl sílu a byl bouřlivák... (Ivana Gajdošová) | Detail ... ... . Byl významným a stálým členem reprezentačního družstva Sokola a Československé republiky v letech 1925 - 1940. Prof. Jan Gajdoš byl vynikající sokolský gymnasta, mistr světa, olympionik, bojovník proti fašismu, středoškolský učitel a cvičitel. Byl významným a stálým členem reprezent...SOUVISEJÍCÍ KNIHY