Život svaté Bernadety

Život svaté Bernadety - René Laurentin | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
René Laurentin
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život svaté Bernadety.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život svaté Bernadety ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor René Laurentin. Číst Život svaté Bernadety Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bernadeta Soubirousová (1844–1879) pocházela z velmi chudé rodiny žijící v Lurdech, což byla tehdy bezvýznamná obec na západě Francie. Jako čtrnáctileté se jí roku 1858 opakovaně zjevila Panna Maria, představila se jako Neposkvrněné Početí a vyzývala lidstvo k pokání a obrácení. Poprvé ji Bernadeta spatřila 11. února (v ten den slavíme svátek Panny Marie Lurdské). Později bylo zjevení církví prohlášeno za pravé a Lurdy se staly snad nejznámějším poutním místem na světě. Kniha známého francouzského mariologa čerpá z autentických pramenů a vypráví o tom, jak ony nadpřirozené události ovlivnily další život vizionářky. Bernadeta zemřela jako řeholnice v klášteře Milosrdných sester v Nevers, kde je i pochována. Svatořečena byla 8. prosince 1933, její svátek slavíme 16. dubna.


... svaté Bernadety Autor: Laurentin, René Nakladatel: Karmelitánské nakladatelství EAN: 9788075660671 ISBN: 978-80-7566-067-1 Překlad: Brichtová, Terezie Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, česky Rozměry: 13 × 19 cm Rok vydání: 2018 (2 ... Život svaté Bernadety - Laurentin René | Artforum ... ... . vydání) Bernadette Soubirous (7. ledna 1844, Lurdy, Francie - 16. dubna 1879, Nevers, Francie) byla chudá francouzská dívka, které se v Lurdách, kde žila, údajně mnohokrát zjevila Panna Maria.Dívce zde ukázala léčivý pramen a žádala ji, ať na místě nechá vystavět kostel. Bernadette se později stala řeholnicí.Celý život však měla slabé zdraví, zemřela ve věku 35 let. Objednávejte knihu Život svaté Bernadety v i ... Život svaté Bernadety (2. vydání) - ZAEX ... .Dívce zde ukázala léčivý pramen a žádala ji, ať na místě nechá vystavět kostel. Bernadette se později stala řeholnicí.Celý život však měla slabé zdraví, zemřela ve věku 35 let. Objednávejte knihu Život svaté Bernadety v i...SOUVISEJÍCÍ KNIHY