Islamismus: Třetí radikální hnutí odporu

Islamismus: Třetí radikální hnutí odporu - Ernst Nolte | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ernst Nolte
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Islamismus: Třetí radikální hnutí odporu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Islamismus: Třetí radikální hnutí odporu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ernst Nolte. Číst Islamismus: Třetí radikální hnutí odporu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha představuje islamismus jako třetí velkou ideologii – po ruském bolševismu a německém nacionálním socialismu –, která se staví do odporu vůči modernitě, liberální demokracii, svobodné tržní ekonomice a západnímu individualismu. Autor sleduje dějiny novodobého politického islámu od 19. století do teroristického útoku na New York v roce 2001 a ukazuje, jakými cestami se ubírala jeho radikalizace ve vztahu k Západu. Srovnání s nacismem a komunismem, kterému se autor podrobně věnuje, umožňuje nahlédnout „revolučně konzervativní“ povahu islamismu a lépe porozumět jak oněm dvěma hnutím odporu, s nimiž se Západ musel potýkat ve 20. století, tak i tomu třetímu, islamistickému, s nímž je konfrontován v současnosti.


...: Třetí radikální hnutí odporu Tato kniha představuje islamismus jako třetí velkou ideologii - po ruském bolševismu a německém nacionálním socialismu -, která se staví do odporu vůči modernitě, liberální demokracii, ... VIAF ID: 109425217 (Personal) ... ... Islamismus: Třetí radikální hnutí odporu Ernst Nolte Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury 2018 Třetí radikální hnutí odporu. NOLTE Ernst. Info: Centrum pro studium demokracie, 2018 (1.) - váz., 272 str. EAN: 9788073254346 Islamismus, třetí radikální hnutí odporu aneb kdo miluje islám? 23-4-2019 Zpravodajství EUrabia 141 Čtenář se nemůže zbavit pocitu, že au ... Islamismus | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Info: Centrum pro studium demokracie, 2018 (1.) - váz., 272 str. EAN: 9788073254346 Islamismus, třetí radikální hnutí odporu aneb kdo miluje islám? 23-4-2019 Zpravodajství EUrabia 141 Čtenář se nemůže zbavit pocitu, že autorovy sympatie jdou jednoznačně na stranu oněch tří „radikálních hnutí odporu," která rozebírá. Islamismus Třetí radikální h...SOUVISEJÍCÍ KNIHY