Vyhoďme ho z kola ven

Vyhoďme ho z kola ven - Ken Kesey | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ken Kesey
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyhoďme ho z kola ven.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vyhoďme ho z kola ven ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ken Kesey. Číst Vyhoďme ho z kola ven Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slavný román amerického autora Kena Keseyho, jenž se v 60. letech minulého století stal spisovatelskou ikonou květinových dětí, vypráví příběh nezkrotného opozičníka McMurphyho, muže, který raději než do pracovního tábora nastoupí do sanatoria pro choromyslné a začne tu zavádět vlastní, svobodnější pravidla. Protivníkem je mu sestra Ratchedová, která by šla přes mrtvoly, jenom aby zákon a předpisy nikdo nepřekračoval. Filmová adaptace s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem režiséra Miloše Formana z roku 1975 získala pět Oscarů za nejlepší film, režii, ženský herecký výkon (Louise Fletcherová), mužský herecký výkon (Jack Nicholson) a adaptovaný scénář. Forman a jeho scenáristé provedli v literární předloze řadu zásadních změn. Ken Kesey snímek údajně nikdy neviděl.


...yhoďme ho z kola ven (v originále One Flew Over the Cuckoo's Nest) je román amerického spisovatele Kena Keseyho (17 ... Dáma a Král - Vyhoďme ho z kola ven (S04E05) (epizoda ... ... . září 1935 - 10. listopad 2001), který bývá považován za příslušníka generace beatniků.Kniha vyšla v roce 1962 ačkoliv byla napsána již o tři roky dříve. Kniha: Vyhoďme ho z kola ven. Autor: Ken Kesey. Přidal(a): Iiwanka . Vydání: Kniha Vyhoďme ho z kola ven (v originále One Flew Over the Cuckoo´s Nest) vyšla poprvé v roce 1962, ale napsána byla už o tři roky dříve. Já jsem četla vydání nakladatelství Maťa, které přeložil Jaroslav Kořán, páté vydání. This feature is ... Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's ... ... . Já jsem četla vydání nakladatelství Maťa, které přeložil Jaroslav Kořán, páté vydání. This feature is not available right now. Please try again later. Kniha: Vyhoďme ho z kola ven Autor: Ken Kesey Přidal(a): Liprtice Ken Kesey (1935 - 2001) Období: posmoderna, beatníci, hippie; Americký spisovatel vystudoval, divadelní ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY