Slzy svatého Vavřince

Slzy svatého Vavřince - Julio Llamazares | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Julio Llamazares
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Slzy svatého Vavřince.pdf


Chcete si knihu přečíst?Slzy svatého Vavřince ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Julio Llamazares. Číst Slzy svatého Vavřince Online je nyní tak snadné!

POPIS


Meditativní příběh, jehož hlavními hrdiny jsou plynutí času a paměť. Kniha o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi milenci a přáteli, o setkáváních a loučeních, o jednom lidském životě, který může být životem každého z nás. Příběh univerzitního profesora, který žil v průběhu svého života po celé Evropě, aniž kde zapustil kořeny, a který se jednoho léta vrací se svým dvanáctiletým synem na Ibizu, kde prožil své mládí s týmž dychtivým očekáváním věcí příštích jako dnes jeho syn. Chce synovi ukázat hvězdy padající během zázračné noci svatého Vavřince (perseidy). Pozorování hvězdné oblohy, přítomnost syna, od něhož po rozvodu žije odloučen, vůně venkova a moře přinášejí vzpomínky na uplynulá léta, životní úspěchy, ale i nezdary, erotické reminiscence i vzpomínky na ty, kdo už nežijí. Každá padající hvězda je jedním lidským osudem, přítomností něčeho, co už není, podobně jako světlo hvězd je časově posunutým optickým klamem. Julio Llamazares je mistrem v použití přesného, ale působivého metaforického jazyka, jímž dokáže vykreslit poetickou atmosféru jedné magické noci, během níž myslí stárnoucího profesora proběhne celý jeho dosavadní život, dnes už prostý onoho dřívějšího očekávání.– Vychází za velkorysé podpory Ministerstva kultury ČR.Julio Llamazares (* 1955) Spisovatel a novinář patří k předním současným španělským spisovatelům. Autor, nositel četných literárních cen, pěstuje snad všechny literární žánry: povídky, romány, cestopisy, poesii i esejistiku. Píše i filmové scenáře. Jeho prózy se vyznačují neotřelým, bohatým a přesným jazykem. V češtině dosud vyšel jeho román Žlutý déšť a Vlčí měsíc.


...atého Vavřince. Perseidy radiant Autor: IMO První záznamy o Perseidách pochází z Číny z roku 36 n ... Slzy svatého Vavřince | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . l., ve kterých je uvedeno, že během jedné noci bylo pozorováno více než 100 meteorů. Do 11. století se nachází četné odkazy v čínských, japonských a korejských záznamech, zatímco v období mezi 12. a 19. stoletím neexistují skoro žádné. Slzy svatého Vavřince : překlad: Štěpán Zajac: ilustrace: Dora Čančíková ... očekáváním věcí příštích jako dnes jeho syn. Chce synovi ukázat hvězdy padající během z ... Julio Llamazares: Slzy svatého Vavřince by Filip Tomas - Issuu ... ... očekáváním věcí příštích jako dnes jeho syn. Chce synovi ukázat hvězdy padající během zázračné noci svatého Vavřince (perseidy). Pozorování hvězdné oblohy, přítomnost syna, od něhož po rozvodu žije odloučen, vůně venkova a ... Julio Llamazares / Slzy svatého Vavřince Vydal Filip Tomáš — Akropolis (5. května 1338/43, 140 00 Praha 4, www.akropolis.info) v roce 2018 jako svou 364. publikaci Ze španělského ... ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY