Mengeleho dvojče A-782

Mengeleho dvojče A-782 - Pavel Baroch | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Baroch
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mengeleho dvojče A-782.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mengeleho dvojče A-782 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Baroch. Číst Mengeleho dvojče A-782 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh Jiřího Fišera, který jako osmiletý přežil Osvětim i zvrácené pokusy Doktora smrti. Před tři čtvrtě stoletím přijeli Jiří a jeho dvojče Josef do Osvětimi. Malí kluci vystupovali z nacpaného dobytčáku a klopýtali přes koleje. Ještě nevěděli, že se dostali do skutečného pekla na zemi. Ale po prvních okamžicích, poté, co kolem sebe onu osudnou noc v květnu 1944 viděli, tušili, že bude zle, a že to bude mnohem horší než v Terezíně. Maminka a sestra Věra skončily o pár měsíců později v plynové komoře. Zemřel rovněž otec, i když v jiném koncentračním táboře. Jirka s Josefem měli větší štěstí – vlastně štěstí v neštěstí. Vybral si je Josef Mengele, přezdívaný Doktor smrt, pro své zvrácené experimenty. Bratři na vlastní kůži poznali, jak tenká byla tehdy hranice mezi životem a smrtí. V osmi letech. Přežili. Dočkali se osvobození a vrátili se domů. Sedmdesát pět let po osvobození Osvětimi vypráví Jiří Fišer svůj příběh.


...o dvojče A-782 Baroch Pavel ... Před tři čtvrtě stoletím přijeli Jiří a jeho dvojče Josef do Osvětimi ... Mengeleho dvojče A-782 - Pavel Baroch | Knihy na Martinus.cz ... . Malí kluci vystupovali z nacpaného dobytčáku a klopýtali přes koleje. Ještě nevěděli, že se dostali do skutečného pekla na zemi. Ale po prvních okamžicích, poté, co kolem sebe onu osudnou noc v květnu 1944 ... Mengeleho dvojče A-782 Autor: Baroch, Pavel Nakladatel: Zeď EAN: 9788090767416 ISBN: 978-80-907674-1-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 150 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,6 cm Rok vydání: 2020 (1. vydání) Kniha: Mengeleho dvojče A-782 - Pavel Baroch. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále p ... SOUTĚŽ: Mengeleho dvojče A-782. Vyhrajte svědectví ... ... . vydání) Kniha: Mengeleho dvojče A-782 - Pavel Baroch. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace nalezne...SOUVISEJÍCÍ KNIHY