Když není motorka, lépe chodit pěšky: po stopách P. Josefa Toufara

Když není motorka, lépe chodit pěšky: po stopách P. Josefa Toufara - Miloš Doležal | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Doležal
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Když není motorka, lépe chodit pěšky: po stopách P. Josefa Toufara.pdf


Chcete si knihu přečíst?Když není motorka, lépe chodit pěšky: po stopách P. Josefa Toufara ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Doležal. Číst Když není motorka, lépe chodit pěšky: po stopách P. Josefa Toufara Online je nyní tak snadné!

POPIS


V knize autora Miloše Doležala, Toufarova životopisce, navštívíme místa, provázaná se životem, činností a smrtí jedné z prvních obětí komunistického režimu u nás – faráře z Vysočiny Josefa Toufara (1902 – 1950), dnes vedle Milady Horákovénejvýmluvnějšího symbolu totalitní manipulace u nás. Hlavním územím a krajinou Toufarova života byla Vysočina – jak ta moravská na Jihlavsku /rodná obec Arnolec u Polné, Zhoř aj./, tak ta česká /Zahrádka, Číhošť, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Želiv/. Skrze sto dvacet zastavení sledujeme Toufarovu životní cestu – od obce Horní Smrčná, odkud Toufarův rod pochází, a rodného Arnolce přes farní kostel ve Zhoři, kasárna v Brně, studia na gymnáziích v Havlíčkově Brodě a Chotěboři, výlety do okolí, prázdninové pobyty, vysvěcení na kněze v Hradci Králové, první působiště v Zahrádce s celou rozlehlou farností (včetně škol, kde vyučoval) a s cestami, které prochodil. Pochopitelně nemůže chybět ani Číhošť a přifařené obce, místa a události z prosince až ledna 1949-1950. A také valdická mučírna, místo úmrtí ve státním sanatoriu v Praze, hrob na Ďáblickém hřbitově. Součástí „cesty“ jsou také lokace, kde se o osudu kněze Toufara rozhodovalo – Okresní národní výbor v Ledči nad Sázavou, Ministerstvo vnitra, Státní úřad pro věci církevní. Nepřehlédnutelné místa jsou i obce a domy, kde žili svědci číhošťského úkazu či Toufarova neteř Marie, nejbližší přátelé a spolupracovníci, ale iknězův vrah Mácha. Publikace je prokomponovaným i praktickým celkem, který zve na cesty po stopách inspirativního kněze. Fotografie z minulosti (některé vůbec poprvé publikovány) a současnosti jsou doplněny střídmými texty a zajímavými detaily. Obsahuje cca 500 dobových a součastných fotografií a dokumentů.


... adventní neděli uběhne 70 let od tzv ... Když není motorka, lépe chodit pěšky - Miloš Doležal ... ... . číhošťského zázraku, který se udál 11. prosince 1949 a je neodmyslitelně spojen s osudem P. Josefa Toufara. Při této příležitosti vyjde začátkem roku 2020 kniha „Když není motorka, lépe chodit pěšky" - jde o průvodce po místech spojených s Toufarovým životem. Když není motorka, lépe chodit pěšky Autor: Doležal, Miloš Nakladatel: Nezávislý podmelechovský spolek EAN: 9788090696266 ISBN: 978-80-906962-6-6 Popis: 1× kniha, flexi, 264 stran, česky Rozměry: 15,8 × 23,5 cm Rok vydání: 2020 (1. vydání) Když není motorka, lépe ch ... Když není motorka, lépe chodit pěšky (Miloš Doležal ... ... . vydání) Když není motorka, lépe chodit pěšky(Doležal Miloš) - V knize autora Miloše Doležala, Toufarova životopisce, navštívíme místa, provázaná se životem, činností a smrtí jedné z prvních obětí komunistického režimu u nás - faráře z Vysočiny Josefa Toufara (1902 - 1950), dnes vedl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY