Dům od domu: Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu

Dům od domu: Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu - David Bellavia | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David Bellavia
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dům od domu: Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dům od domu: Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Bellavia. Číst Dům od domu: Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Město Fallúdža s většinovým sunnitským obyvatelstvem bylo po invazi americké armády do Iráku v roce 2003 poměrně klidné. Pak ovšem došlo k několika střetům obyvatelstva s americkými jednotkami a toho využili povstalci napojení na al-Káidu k ozbrojeným přepadům Američanů. Boje pak přerostly do dvou „bitev o Fallúdžu“. První se odehrála v dubnu 2004 a zahynulo v ní 50 amerických vojáků. Druhá bitva, které se zúčastnily i britské a irácké jednotky, začala 7. listopadu a skončila 23. prosince 2004 obsazením města spojeneckými vojsky. Američané ji považují za největší bitvu v městském prostředí od bojů v roce 1968 ve vietnamském městě Hue. Padlo v ní 95 Američanů, 8 Iráčanů a 4 Britové. Válečné memoáry jednoho z velkých hrdinů války v Iráku, štábního seržanta Davida Bellavii, začínají úpornými městskými boji se šíitskými povstalci v provincii Dijála. Po šesti měsících se jeho 3. četa, součást roty mechanizované pěchoty Alfa, připravuje kútoku na povstalci silně opevněné město Fallúdža. Ve své knize líčí brutální akce ve smrtelné zóně – v domech militantních vzbouřenců, napěchovaných výbušnými nástrahami. Tyto válečné vzpomínky věrohodně popisují hroznou důvěrnost bojů muže proti muži. Bellavia zaznamenává hodinu po hodině boje, v nichž se jeho muži vyznamenávají hrdinskými činy a sebeobětováním. Válka vedená pěchotou patří k těm nejdramatičtějším a také nejdrsnějším bojovým zážitkům. Vojáci se střetávají se svými protivníky tváří v tvář a jsou očitými svědky jejich smrti. To od nich vyžaduje velkou psychickou odolnost, která hraničí až s cynismem. Jedním ze způsobů, jak se mohou vojáci v tomto krutém prostředí odreagovat, jsou obhroublé výrazy, kterými nijak nešetří. Čtenář se dozví také podrobnosti o použitých zbraních, taktice pouličního boje, o odvaze a tragických chybách, zakončených slavným vítězstvím. Je to rovněž vzpomínka na autorovy spolubojovníky, z nichž ne všichni se dostanou z města živí. David Bellavia získal za svou službu v Iráku Stříbrnou hvězdu a celou řadu dalších vyznamenání. V roce 2005 byl uveden do newyorské Síně slávy veteránů.


... domu -- Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu - Bellavia, David ; Americký důstojník popisuje své zážitky z bojů o irácké města Fallúdža, které se odehrály v průběhu listopadu a prosince roku 2004 ... David Bellavia: Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké ... ... . ... Vzpomínky seržanta americké pěchoty . na druhou bitvu o Fallúdžu. David Bellavia. Věnováno Ramrodům . 2. praporu 2. pěšího pluku. Noli Me Tangere „Nedotýkej se mne" PŘEDMLUVA. RAKVE V MUKDADII. 9. dubna 2004 . Provincie Dijála, Irák. Tváře nám pokrývá prach, vniká nám do tělesných otvorů a štípe v očích. Dům od domu Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu . David Bellav ... Dům od domu | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . RAKVE V MUKDADII. 9. dubna 2004 . Provincie Dijála, Irák. Tváře nám pokrývá prach, vniká nám do tělesných otvorů a štípe v očích. Dům od domu Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu . David Bellavia; David Bellavia . 5,0 . Sledovať autora ... Boje pak přerostly do dvou „bitev o Fallúdžu". První se odehrála v du...SOUVISEJÍCÍ KNIHY