Sto písní o Marii: Toledský kodex Cantigas de Santa Maria krále Alfonse X. Učeného

Sto písní o Marii: Toledský kodex Cantigas de Santa Maria krále Alfonse X. Učeného - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Sto písní o Marii: Toledský kodex Cantigas de Santa Maria krále Alfonse X. Učeného.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sto písní o Marii: Toledský kodex Cantigas de Santa Maria krále Alfonse X. Učeného ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sto písní o Marii: Toledský kodex Cantigas de Santa Maria krále Alfonse X. Učeného Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cantigas de Santa Maria čili Písně o Panně Marii byly sepsány galicijsky na kastilském královském dvoře ve druhé polovině 13. století jako soubor vyprávění o zázracích vykonaných titulní světicí. Mezi sbírkami mariánských miráklů zoné doby jsou nejobsáhlejší ajedinečně působí i vjiných ohledech. Záznamy zázraků z celé Evropy a blízkého okolí jsou tu zhudebněny do podoby písní s refrénem a vloženy do úst krále Alfonse X., toužícího po tom, aby se stal trobadorem opěvujícím Matku Boží. Vedle soupisu příběhů, které se ve vrcholném a stárnoucím středověku vyprávěly latinsky i v různých národních jazycích (včetně češtiny), tak nabízejí rovněž vhled do jednoho velmi svérázného panovnického projektu. Překlad byl pořízen podle tzv.rukopisu To, který patrně zachycuje nejranější fázi Alfonsovy hagiografické aktivity. Král na začátku slibuje, že publiku předloží sto písní o Marii, nakonec však vypráví dál a dál – zázraků totiž neustále přibývá a světice je mocnější než všichni pořadatelé knih.


...písní o Marii Sto písní o Marii: Toledský kodex Cantigas de Santa Maria krále Alfonse X ... Sto písní o Marii. Toledský kodex Cantigas de Santa Maria ... ... . Učeného Nakladatel: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta 2019 Cantigas de Santa Maria čili Písně o Panně Marii byly sepsány galicijsky na kastilském královském dvoře ve druhé polovině 13. století jako soubor vyprávění o zázracích vykonaných titulní světicí. Mezi sbírkami mariánských miráklů z oné doby jsou nejobsáhlejší a jedinečně působí i v jiných ohledech. Záznamy zázraku z celé Evropy a blízkého okolí jsou tu ... Sto písní o Marii. Toled ... Sto písní o Marii. Toledský kodex Cantigas de Santa Maria ... ... . Záznamy zázraku z celé Evropy a blízkého okolí jsou tu ... Sto písní o Marii. Toledský kodex Cantigas de Santa Maria krále Alfonse X. Učeného. 30. 1. 2020 Nové knihy. Cantigas de Santa Maria čili Písně o Panně Marii byly sepsány galicijsky na kastilském královském dvoře ve dr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY