Tváře normalizace

Tváře normalizace - Anna Janská (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Anna Janská (ed.),
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tváře normalizace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tváře normalizace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anna Janská (ed.),. Číst Tváře normalizace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Deník N ve spolupráci s historiky popsal osudy lidí, o něž normalizační režim opíral svou moc nebo kteří se stali výmluvnými symboly jeho praktik. Od známých jmen, která se mnohdy dokázala pružně přizpůsobit polistopadovým poměrům, po řadové „pěšáky“, kteří stáli spíše stranou pozornosti médií a veřejnosti – ať už pracovali pro Státní bezpečnost, působili u Pohraniční stráže, nebo byli tváří režimem podporované kultury.


...Tváře normalizace vznikla v Deníku N jako příspěvek do mozaiky pochopení naší minulosti ... Tváře normalizace | Albatrosmedia.sk ... . Zvolili jsme cestu vyprávění konkrétních lidských příběhů, které navzdory své jedinečnosti dokážou přiblížit mechanismy a atmosféru doby silněji než akademické studie. V předešlých dílech seriálu Tváře normalizace jsme přinesli příběhy verbovačů i agentů Státní bezpečnosti, jedné z hlavních opor komunistického režimu. Celý ten efektivní nástroj v závěru 80. let řídil sečtělý, inteligentní a pragmatic ... Tváře normalizace: Komunistické ideologii nevěřil - Deník N ... . Celý ten efektivní nástroj v závěru 80. let řídil sečtělý, inteligentní a pragmatický muž jménem Alojz Lorenc. Křest knihy Tváře normalizace a debata nad jejím ústředním tématem. 25. února 2020, Knihovna Václava Havla, Praha S hosty diskutovala redaktorka Deníku N a spoluautorka knihy Jana ... Tváře normalizace. Public · Hosted by Kn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY