Encyklopedie středověku

Encyklopedie středověku - Jacques Le Goff, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jacques Le Goff,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Encyklopedie středověku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Encyklopedie středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jacques Le Goff,. Číst Encyklopedie středověku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dva přední francouzští historici-medievalisté v ní shromáždili přes osm desítek hesel, samostatných a ucelených esejů, věnovaných podstatným skutečnostem a tématům středověkého života: nalezneme mezi nimi jak tradiční témata politických dějin („Král“, „Šlechta“, „Válka a křížová výprava“), dějin hospodářských („Peníze“, „Řemeslníci“, „Půda“), kulturních („Katedrála“, „Literatura a literatury“, „Poutnictví“, „Symbol“), tak hesla věnovaná základním vrstevnicím mentální krajiny středověkého člověka, často už pouhým názvem naznačující napětí mezi protikladnými složkami pojednávaných témat: „Mužství a ženství“, „Řád a stavy“, „Střed a periferie“, „Svoboda a otroctví“, „Ústní a písemné“. Stranou nezůstávají ani „periferie“ středověkého Západu: „Byzanc a Západ“, „Islám“ či „Moře“.Složení autorského kolektivu je podobně rozmanité – převažují v něm autoři francouzští, ale vedle nich nalézáme i odborníky z Itálie, Německa, Anglie, Spojených států, Polska i Ruska. Podařilo se tak encyklopedii vtisknout celoevropský rozměr, byť její zaměření zůstává v první řadě západoevropské a v samém centru pozornosti je pochopitelně Francie.Díky knize dojde čtenář k hlubšímu pochopení oné nejednoznačné, vzrušující a v mnohém klíčové epochy evropských dějin.


...opedie je využitelná kromě jiného pro vzdělávací účely na více úrovních, zejména pro střední a vysoké školy, ale poskytuje orientaci v knižní kultuře od středověku po začátek 19 ... Encyklopedie středověku - Vyhledávání na Heureka.cz ... . století všem zainteresovaným odborníkům z řad vědeckých pracovníků a pracovníků paměťových institucí, stejně jako ... Encyklopedie středověku Autor: Le Goff, Jacques a Schmitt, Jean-Claude Nakladatel: Vyšehrad EAN: 9788074291302 ISBN: 978-80-7429-130-2 Originál: Dictionnaire raisonné de LOccident médiéval Překlad: kol. Popis: 1× kniha, vázaná, 936 stran, česky Rozměry: 17 × 24,7 cm Rok vydání: Všechny informace o produktu Kniha Encyklopedie středověku, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocen ... Encyklopedie středověku od 29,90 € - Heureka.sk ... . Popis: 1× kniha, vázaná, 936 stran, česky Rozměry: 17 × 24,7 cm Rok vydání: Všechny informace o produktu Kniha Encyklopedie středověku, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Encyklopedie středověku. Všetky informácie o produkte Kniha Encyk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY