Cesty za oponu času 2: Ozvěny lidické noci

Cesty za oponu času 2: Ozvěny lidické noci - Stanislav Motl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Motl
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesty za oponu času 2: Ozvěny lidické noci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesty za oponu času 2: Ozvěny lidické noci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Motl. Číst Cesty za oponu času 2: Ozvěny lidické noci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Lidice, Ležáky, Javoříčko, Leskovice a další místa, kde kdysi hořely ohně Smrti. A s nimi spojené dávno zapomenuté příběhy a lidské osudy: muž, který zabil svého syna, zapovězená láska, která vedla k vyhlazení Lidic, tajná mše nad hrobem zavražděných lidických mužů, chlapec z Ležáků, který na poslední chvíli unikl svým katům. Nechtěl jsem psát nebo natáčet televizní a rozhlasové reportáže pouze o obětech a vrazích. Toužil jsem najít strůjce těchto zločinů. Vrahy vykonavatele, velitele či iniciátory krvavých událostí. A také třeba obyčejné vojáky, kteří se těchto akcí – ať už dobrovolně či nedobrovolně – zúčastnili. Chtěl jsem slyšet jejich názory, jejich vzpomínky, jejich vysvětlení. Nešlo jen o Lidice nebo o jiné obce s podobným osudem, ale o další případy masových Vražd lidí, když třeba v okolí Jihlavy zmasakrovali ustupující němečtí nacisté pár desítek hodin před koncem války více než stovku civilistů. Velké Meziříčí, Třešť a další místa – kdo dnes o nich ví? Moje pátrání byla dlouhá, například putování po stopách někdejšího velitele Pelhřimova, hauptsturmführera SS Waltera Haucka, který nese zodpovědnost za vyhlazení obce Leskovice, trvalo bezmála dvacet let a zavedlo mě nejen do Německa, ale také do Francie. V této knize najdete kapitoly: Lidický vrah Prokletá láska Noc delší než den Pokání popravčího Bartha Jak se dítě stane katem? Hrobař zpíval Rekviem aneb Tajná mše za mučedníky Z oblak přišla pomsta o Čas germanizátorů o Poslední z Ležáků o Krvavý Walter z Leskovic.


...a oponu času 2 Autor: Motl, Stanislav Nakladatel: Eminent EAN: 9788072814268 ISBN: 978-80-7281-426-8 Popis: 1× kniha, 1× DVD, vázaná, 232 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2011 (1 ... Cesty za oponu času 2 - Stanislav Motl | Knihy Dobrovský ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Cesty za oponu času 2 - Ozvěny lidické noci - Stanislav Motl, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Cesty za oponu času 2 - Ozvěny lidické noci - Stanislav Motl. Kniha: Cesty za oponu času 2 -- Ozvěny Lidické noci - Stanislav Motl. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejn ... Cesty za oponu času: Cesty za oponu času 2 - Ozvěny ... ... . Kniha: Cesty za oponu času 2 -- Ozvěny Lidické noci - Stanislav Motl. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... Tato kniha obsahuje originální DVD s filmem Ozvěny lidické noci, ve kterém vás bez filmov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY