Krasosmutnění

Krasosmutnění - Bohumil Hrabal | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Bohumil Hrabal
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krasosmutnění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krasosmutnění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohumil Hrabal. Číst Krasosmutnění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha povídek Krasosmutnění je střední částí vzpomínkové trilogie Městečko u vody, která postupně vycházela v období let 1976–1981. Patří k těm knihám, které Hrabal rozšířil, obohatil o nové motivy a nové postavy a upravil do podoby stravitelné pro cenzuru. Navazuje na Postřižiny a pokračuje ve vzpomínkách na období, kdy odrostl dětským kalhotám až po konec války, na dobu prožitou v nymburském pivovaru. Bohumil Hrabal vzpomíná na dětství a dětským pohledem popisuje život otce, matky, strýce Pepina i maloměstské figurky. Období končící nacistickou okupací a osvobozením Rudou armádou je ztracené v hlubině času a tato ztráta je vykompenzována idylickým – byť nepřikrášleným – pohledem dítěte.


...y Krasosmutnění (1979) jsou variantou a variací na titul Městečko, kde se zastavil čas (1973) zejména z důvodu nabídnout nakladatelství publikovatelnou verzi (autocenzura odstranila pro tehdejší dobu nevhodný pohled na 50 ... Krasosmutnění - Bohumil Hrabal — Kniha.cz ... . léta). Krasosmutnění je druhým dílem vzpomínkové trilogie Bohumila Hrabala Městečko u vody, kterou na filmových plátnech proslavil první díl Postřižiny. K dějišti pivovaru se vrací i Krasosmutnění. Neodehrává se ale již v opojně bezstarostných 20. letech, nýbrž v mnohem složitějších letech třicátých. Kniha povídek Krasosmutnění je střední částí vzpomínkov ... Bohumil Hrabal - Wikipedia ... . K dějišti pivovaru se vrací i Krasosmutnění. Neodehrává se ale již v opojně bezstarostných 20. letech, nýbrž v mnohem složitějších letech třicátých. Kniha povídek Krasosmutnění je střední částí vzpomínkové trilogie Městečko u vody, která postupně vycházela v období let 1976-1981. Patří k těm knihám, které Hrabal rozšířil, obohatil o nové motivy a nové postavy a upravil do podoby stravitelné pro cenzuru. Get this from a library! Krasosmutněn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY