Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění

Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění - Matthew Walker | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Matthew Walker
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Matthew Walker. Číst Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha předního světového neurovědce Matthewa Walkera odkrývá nejnovější poznatky z výzkumu spánku. Poprvé v historii dnes věda dokáže zodpovědět, proč vůbec spíme, jak spánek prospívá našemu tělu a mozku a proč má spánková deprivace tak ničivé následky. Walker fascinujícím způsobem objasňuje vliv spánku na logické rozhodování, učení a paměť, na seřizování našich emocí a imunitní systém, ale i metabolismus a chuť k jídlu. A přesvědčivě dokládá, že nedostatek spánku nás může mnoha různými způsoby zabít. Z knihy se mimo jiné dozvíte:- jak poznat svůj chronotyp a pochopit jeho neměnný vztah s cirkadiánním rytmem těla - že spánek významně snižuje riziko srdečního infarktu a mrtvice, chrání před rakovinou, Alzheimerovou chorobou a diabetem typu II - co nám převratný rozvoj zobrazovacích metod odhaluje o NREM a REM fázích spánku, a jaký mají vliv na odvádění toxických metabolitů z mozku - jak sny zmírňují traumata a bolestivé vzpomínky a podněcují kreativitu - kdy nejpozději požívat kofein, proč se držet dál od prášků na spaní a kdy si pomoci tabletou melatoninu - jak se mění vzory spánku v průběhu života a proč nechat teenagery ráno dospat - a hlavně, jak se znovu naučit dobře usínat a zdravě spát„Důkazy, které Walker předkládá, jsou víc než dostačující k tomu, abyste šli spát. Nejde o otázku volby, ale přežití. Čím kratší dobu spíte, tím kratší dobu žijete.“ — The Guardian Kolik hodin jste dnes v noci spali? Pokud méně než osm, pak asi stejně jako většina lidstva trpíte spánkovou deprivací. O co přicházíte? Lidé, kteří si dopřávají dostatek spánku, jsou zdravější, chytřejší, štíhlejší, atraktivnější a šťastnější. Evoluce nás touto bezbrannou fází denního rytmu nevybavila náhodou!


...píme Odhalte sílu spánku a snění .. ... RECENZE: Proč spíme? Odhalte sílu spánku a snění ... . Díky převratnému rozvoji a dostupnosti zobrazovacích metod dokáže věda poprvé v historii zodpovědět, proč vůbec spíme, jak spánek prospívá našemu tělu a mozku a proč má neřešená dlouhodobá spánková deprivace tak ničivé následky pro naše zdraví. Proč spíme-ODHALTE SÍLU SPÁNKU A SNĚNÍ //Matthew Walker ... #01 VĚDA A SPÁNEK: Vliv spánku na náš mozek, paměť a učení - Duration: 10:17. Code of Life 12,943 views. Kniha Proč ... E-kniha: Proč spíme -- Odhalte sílu spánku a snění ... ... . Code of Life 12,943 views. Kniha Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění ... Přesněji řečeno mě ani tak nezajímá PROČ spíme, ale spíš PROČ nespíme, jaké následky má nedostatek spánku a co dělat, když nemůžete usnout nebo se pravidelně v noci probouzíme. Tím nechci zhazovat tuto knihu, je krásně propracovaná a srozumitelně napsaná i pro ... Proč spíme - odhalte sílu spánku a sněn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY