Kritika v pohybu: Literární kritika a metakritika 90. let 20. století

Kritika v pohybu: Literární kritika a metakritika 90. let 20. století - Marek Lollok | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Lollok
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kritika v pohybu: Literární kritika a metakritika 90. let 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kritika v pohybu: Literární kritika a metakritika 90. let 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Lollok. Číst Kritika v pohybu: Literární kritika a metakritika 90. let 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie „Kritika v pohybu. Literární kritika a metakritika 90. let 20. století“ vychází z autorovy stejnojmenné dizertační práce obhájené v r. 2018 na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity: zabývá se českou literární kritikou 90. let 20. století, zejména v té podobě, v jaké se projevovala v literárních a kulturních časopisech dané doby. V osmi kapitolách (včetně metodologické úvodní a syntetizující závěrečné) v širokém kontextu představuje nejvýraznější tendence tehdejšího, značně dynamického myšlení o literatuře, včetně jeho soudobé reflexe (metakritiky). Konkrétně se předmětem zkoumání stávají např. retrospektivní a anticipační pohledy na českou literaturu, kritika „postmoderní“, kritika katolická, křesťanská, resp. spirituální a tzv. spory o autenticitu; samostatně jsou analyzovány také ohlasy vybraných prozaických knih. Ve svém celku tak publikace předkládá ucelený, plastický obraz literárněkritických a metakritických snah sledované periody, přičemž mnohá z témat identifikovaných v dobové diskuzi, jsou – jak se ukazuje – směrodatná dodnes.


...fie „Kritika v pohybu. Literární kritika a metakritika 90 ... Autor - Lollok - Marek Lollok | Knihy.ABZ.cz ... . let 20. století" vychází z autorovy stejnojmenné dizertační práce obhájené v r. 2018 na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity: zabývá se českou literární kritikou 90. let 20. století, zejména v té podobě, v jaké se projevovala v literárních a kulturních časopisech dané doby. V... Kritika v pohybu : literární kritika a metakritika 90. let 20. století; Kritika v pohybu : literární kritika a ... Kritika v pohybu: Literární kritika a metakritika 90. let ... ... . let 20. století; Kritika v pohybu : literární kritika a metakritika 90. let 20. století ... Monografie "Kritika v pohybu. Literární kritika a metakritika 90. let 20. století" vychází z autorovy stejnojmenné dizertační práce obhájené v r. 2018 na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity: zabývá se českou literární kritikou 90. let 20. století, zejména v té podobě, v jaké se projevovala v literárních ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY