Šlitr Šlitr Šlitr

Šlitr Šlitr Šlitr - Daniela Kramerová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Daniela Kramerová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šlitr Šlitr Šlitr.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šlitr Šlitr Šlitr ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniela Kramerová,. Číst Šlitr Šlitr Šlitr Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jiřího Šlitra v roli hudebníka, herce a zpěváka není třeba představovat. Poněkud v pozadí zájmu zůstává druhá Šlitrova celoživotní umělecká vášeň – výtvarná tvorba. Přes řadu domácích i zahraničních výstav a dvacítku publikací, které ilustroval, zájem o Šlitrovu výtvarnou tvorbu v posledních desetiletích poněkud utichl. V roce 2020 proto vychází tato unikátní kniha, která krom jeho kreseb obsahuje též přepis dosud neznámé korespondence s Jiřím Voskovcem a potvrzuje, že Šlitrovy kresby zůstávají podobně jako jeho písničky pro dnešní publikum srozumitelné a přitažlivé, nejen jako dobový dokument. Jiří Šlitr byl geniální autodidakt s mnoha talenty, který se stal slavným díky hudbě a divadlu, sám se nejvíc ze všeho cítil být výtvarníkem. Narodil se před 95 lety a od jeho předčasného skonu uplynulo 50 let. Šedesátiny pak nedávno oslavilo Divadlo Semafor, v jehož historii hrál klíčovou roli. Tato tři výročí byla inspirací pro vydání unikátní publikace Šlitr Šlitr Šlitr, která představuje výtvarné práce tohoto autora. Kniha je monografií, která představuje fenomenální, dosud nepublikované kresby ze Šlitrových cest, scény z městského a kavárenského života, hudebního i divadelního světa a známých osobností zlatých šedesátých let, a které v řadě případů snesou srovnání s legendární filmovou novou vlnou či progresivní světovou kresbou. Především pak exkluzivní, prakticky neznámý soubor erotických kreseb, reflektující tehdejší uvolněnou atmosféru. Šlitrovo pozorovatelské potěšení vyzařuje rozsáhlý konvolut ženských portrétů, momentek i studií. V neposlední řadě kniha obsahuje přepis dosud zcela neznámé korespondence mezi Šlitrem a Jiřím Voskovcem.


...Šlitr (*1924), významný český hudební skladatel, klavírista, zpěvák, herec a výtvarník, se narodil 15 ... Jiří Šlitr - Wikipedia ... . února v Zálesní Lhotě u Jilemnice.Studoval na gymnáziích v Jilemnici a v Rychnově nad Kněžnou, kde maturoval v roce 1943. Spoluzakládal Rychnovský dixieland, vystupující v Praze pod názvem Czechoslovak Dixieland Jazz Band, hrával s Akord clubem, kde se ... Explore releases from Jiří Šlitr at Discogs. Shop for Vinyl, CDs and more from Jiří Šlitr at the Discogs Marketplace. Šlitr Šlitr Šlitr v Praze! Vstu ... TZ: Šlitr Šlitr Šlitr - Artalk.cz ... . Shop for Vinyl, CDs and more from Jiří Šlitr at the Discogs Marketplace. Šlitr Šlitr Šlitr v Praze! Vstupenky a informace o nadcházející výstavě. Villa Pellé, 30. 11. 2019 - 22. 2. 2020. Novinky, lístky, nejnovější info, stejně jako program a vstupenky na nejlepší akce najdete na GoOut. Jiří Šlitr byl geniální autodidakt s mnoha talenty, který se stal slavným díky hudbě a divadlu, sám se nejvíc ze všeho cítil být vý...SOUVISEJÍCÍ KNIHY