Souvislosti 4/2019

Souvislosti 4/2019 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Souvislosti 4/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Souvislosti 4/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Souvislosti 4/2019 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Souvislosti 4/2019 přinášejí rozsáhlý a pestrý tematický blok věnovaný básníkovi a prozaikovi Janu Opolskému (1875–1942). V Eseji o básni interpretuje švýcarský germanista Johannes Anderegg Goethovu báseň Dornburg, září 1828. Alena Dvořáková píše o novém americkém románu Lucy Ellmannové Ducks, Newburyport, Josef Hrdlička se věnuje Ivanu Divišovi a O/odchodu z Čech, Aleš Roleček se zamýšlí nad ikonou Goluboe uspenie. Rozhovor čísla vedl Petr Šrámek se spisovatelem Ivanem Matouškem. V literární rubrice Nova et vetera naleznou čtenáři překlady básní Conora O’Callaghana, prózu Tomáše Procházky Malá Paříž, básně Josefa Hrdličky a Lukáše Sedláčka a rekompozici Máchova Máje od Ondřeje Koupila. Rubriky Pod čarou, Bagately Jiřího Zizlera, Glosy historické Martina Nodla, Čínské bistro Zuzany Li a Dramaturgické varieté Marty Ljubkové přinášejí recenze nových knih a reflexe aktuálního kulturního dění.


... ... Změny v zákoně o DPH od 1. 4. 2019 - 1. část - Portál POHODA ... ... Souvislosti 4/2019 | Akropolis ... STORICKé MARTINA NODLA (LXXIII) • Souvislosti 4/2019 O oborových historiích, dějinách české etnografie a Luňákových Učencích Glosy historické Martina Nodla (LXXIII) Nova et vetera Patrik Ouředník: Konec světa se prý nekonal (úvodní kapitoly z nového románu) (přeložila Olga Špilarová) Jean Montenot: Ouředníkova paradoxní dystopie: osvobozující raut nekorektnosti (přeložila Olga Špilarová) BAGATELY JIříHO ZIZLERA • Souvislosti 4/2019 Bagately novoroční o Zdi Marlen Haushofer, Ryšavého Zlatém vidění, Holanově korespondenci, Kroutvorově Poletování jednoho ptáčka a petříčkovské metafyzice Petra Borkovce Souvislosti 4/2019 přinášejí rozsáhlý a pestrý tematický blok věnovaný básníkovi a...SOUVISEJÍCÍ KNIHY