K majáku

K majáku - Virginia Woolfová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Virginia Woolfová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
K majáku.pdf


Chcete si knihu přečíst?K majáku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Virginia Woolfová. Číst K majáku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román vyšel poprvé r. 1927 a brzy se zařadil se mezi nejlepší anglicky psané romány 20. století. Jedná se o dílo obsahující nejvíc autobiografických prvků, Woolfová se v něm pokusila vyrovnat se vztahem k rodičům a nastínit i jejich vzájemný vztah. Je to také kniha zabývající se různými fázemi dětství a mládí, a hlavně problémy spojenými s tvůrčí prací a možností či nemožností poznání lidí i světa kolem nás.


... máme samozřejmě motiv majáku. Maják jako symbol (zdánlivé) nedosažitelnosti a samoty, kterou trpí postavy i přes to, že jsou spolu, avšak odcizeni společenskou normou, kvůli níž prostor pretvářka a nikoli upřímnost ... K majáku (rozbor knihy) ~ Čitateľský denník - Referáty ... ... . K majáku (To the Lighthouse) Vlny Orlando Flush Mezi akty povídky Smyčcový kvartet . Další podobné materiály na webu: K majáku - rozbor díla k maturitě (2) Paní Dallowayová - rozbor díla k maturitě (2) Paní Dallowayová - rozbor díla k maturitě (4) K majáku (To the Lighthouse 1927) Orlando (Orlando: A Biography 1928) Vlny (The Waves 1931) The Years 1937; Mezi akty (Between the Acts 1941) Povídky a eseje. Znamení na zdi (The Mark on the Wall), 1917, povídka; Zahrady v Kew (Kew Gardens), 1919, povídka; ... K majáku - Virginia Woolfová | Knihy Dobrovský ... . Znamení na zdi (The Mark on the Wall), 1917, povídka; Zahrady v Kew (Kew Gardens), 1919, povídka;...SOUVISEJÍCÍ KNIHY