Optimismus a jeho role v kontextu zdraví

Optimismus a jeho role v kontextu zdraví - Jaroslava Dosedlová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslava Dosedlová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Optimismus a jeho role v kontextu zdraví.pdf


Chcete si knihu přečíst?Optimismus a jeho role v kontextu zdraví ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslava Dosedlová. Číst Optimismus a jeho role v kontextu zdraví Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie představuje současné psychologické konstrukty optimismu/pesimismu a jejich roli v kontextu zdraví a chování, které se zdravím souvisí. Klíčovou otázkou, kterou si její autorka klade, je, zda optimismus v kontextu zdraví přináší benefity, nebo je spojen spíše s riziky. Monografie integruje jedenáct empirických studií, z nichž většina byla realizována v průběhu čtyř na sebe navazujících výzkumných projektů podporovaných Grantovou agenturou ČR. Kromě konstruktů optimismu/pesimismu prověřuje i další demografické a osobnostní charakteristiky jako psychologické proměnné ovlivňující chování související se zdravím, jež je v dnešní době považováno za nejsilnější faktor podílející se na zdravotním stavu jedince. Monografie je určena především odborné veřejnosti, kromě studentů a odborníků v oblasti psychologie tematicky oslovuje i další zájemce rozvíjející společenské vědy se zájmem o problematiku lidského zdraví.


...mus a jeho role v kontextu zdraví. Dosedlová Jaroslava; Title in English: Optimism and Its Role in the Context of Health ... Jaroslava Dosedlová | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . The monograph presents the current psychological constructs of optimism / pessimism and their role in the context of health and health-related behavior. The central topic is shaped by the question of whether ... Optimismus a jeho role v kontextu zdraví. Author: Dosedlová, Jaroslava. Edition: Vydání prvn ... Monografie představuje současné psychologické konstrukty optimismu/pesimismu a jejich rol ... Optimismus a jeho role v kontextu zdraví ... . Edition: Vydání prvn ... Monografie představuje současné psychologické konstrukty optimismu/pesimismu a jejich roli v kontextu zdraví a chování, které se zdravím souvisí. Klíčovou otázkou, kterou si její autorka klade, je, zda optimismus v kontextu zdraví přináší benefity, nebo je spojen spíše s riziky. Monografie integruje jedenáct empirický...SOUVISEJÍCÍ KNIHY