Strážkyně domácího krbu

Strážkyně domácího krbu - Dola de Jongová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dola de Jongová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Strážkyně domácího krbu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Strážkyně domácího krbu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dola de Jongová. Číst Strážkyně domácího krbu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román nizozemské spisovatelky Doly de Jongové, která se zachránila před holokaustem emigrací do USA, v roce 1954 její americký nakladatel odmítl jako nemravný a také nizozemská redaktorka ho v první reakci označila za „nestoudný, nepublikovatelný“. Když kniha přesto téhož roku v Amsterodamu vyšla, rozpoutala se kolem ní vášnivá polemika. Citlivě a přesvědčivě napsaný příběh však nakonec ohromujícím způsobem zvítězil nejen u literárních kritiků, ale především u čtenářů. Komorní román Strážkyně domácího krbu líčí vztah dvou žen, který balancuje na rozhraní přátelství a lásky. Solidní úřednice Bea a bohémská začínající novinářka Erica naplňují úsloví, že protiklady se přitahují. Založí společnou domácnost, v níž si však každá zachovává svou volnost. Zdálo by se, že protřelá Erica starší a rozumnější Beu bezostyšně využívá – a Bea si skutečně vyčítá, že Eričiným rozmarům tak snadno podléhá. Jejich příběh se však odehrává na přelomu 30. a 40. let 20. století: Do hry vstupuje hrozba nacistického pronásledování Židů, navíc ne každá žena s lesbickými sklony v sobě v té době najde odvahu prolomit tabu a vůbec si své zaměření přiznat. Pod povrchem všedních dní tak vzniká nečekané silové působení, které si vypravěčka Bea dovede vysvětlit až dodatečně. Otázka, co by bylo, kdyby..., již si klade snad každý, kdo prožil nenaplněnou nebo z nějakého důvodu „nemožnou“ lásku, ovšem zůstane, jak už to bývá, nezodpovězená.


...yně domácího krbu Autor: de Jongová, Dola Nakladatel: Pistorius & Olšanská EAN: 9788075790316 ISBN: 978-80-7579-031-6 Originál: De Thuiswacht Překlad: Hüblová, Magda de Bruin Popis: 1× kniha, vázaná, 136 stran, česky Rozměry: 13,7 × 20,7 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Jong, Dola de: Strážkyně domácího krbu - iLiteratura.cz ... . vydání) Dola de Jongová literárně působila v Nizozemsku i v USA. Po románu Pole je tento svět se čeští čtenáři mohou seznámit s její novelou Strážkyně domácího krbu z roku 1954. Decentní příběh o vztahu dvou žen na rozhraní přátelství a lásky vzbudil svého času rozruch a ani po letech neztratil působivost. Komorní román Strážkyně domácího krbu líčí vztah dvou žen, který balancuje na rozhraní přátelství a lásky. Solidní ... Strážkyně domácího krbu - Jedu v knize ... . Decentní příběh o vztahu dvou žen na rozhraní přátelství a lásky vzbudil svého času rozruch a ani po letech neztratil působivost. Komorní román Strážkyně domácího krbu líčí vztah dvou žen, který balancuje na rozhraní přátelství a lásky. Solidní úřednice Bea a bohémská začínající novinářka Erica naplňují úsloví, že protiklady se přitahují. Založí společnou domácnost, v níž si však každá zachovává svou voln...SOUVISEJÍCÍ KNIHY