Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století - Jan Havelka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Havelka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Havelka. Číst Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Unikátním dokladem o tom, kolik úsilí stálo takové dobytí Pradědu turisty v 19. století, je text Jana Havelky, který dobývání Pradědu popsal v knize Cesty po Moravě, vydané v roce 1883. Líčení dobrodružné výpravy skupiny středoškolských profesorů z Olomouce a jejich žáků si nic nezadá s popisem současné expedice do hodně vzdálených krajin. K textu a reáliím doby patří i původní český jazyk, proto cestopis uvádíme v originálním znění. Jak tomu bylo v dřív? Co všechno museli absolvovat poutníci, kteří se rozhodli nejvyšší moravskou horu Praděd dobýt někdy před 150 lety? Na to určitě odpoví tento poutavě napsaný cestopis. Text se zaujetím sobě vlastním ilustroval Václav Roháč.


... Jan: Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19 ... cestopis - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . století Půvabné svědectví o touze zdolat nejvyšší horu Moravy v dobách, kdy byla turistika ještě v plenkách, potěší nejen znalce a milovníky Jeseníků. Jan Havelka: Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století. Pavel Ševčík - VEDUTA, Štíty, 2018, 88 s. Pavel Ševčík - VEDUTA, Štíty, 2018, 88 s. Pro všechny ty, kteří propadli podmanivému kouzlu Jeseníků, představují tituly štíteckého nakladatelství VEDUTA již řadu let neocenitelný zdroj poznávání historie i ... Kniha Cesta na Praděd: Cestopis z konc ... Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století - Jan ... ... ... Kniha Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Přidat komentář. Heyhey. 21.07.2019. Zajímavé a dobře zpracované "archivní" čtení. ... Kniha Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století je v. Právě čtených: 1x: Přečtených: 13x: Čtenářské výzvě ... Všechny informace o produktu Kniha Cesta na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY