Deprese a naděje

Deprese a naděje - Petr Kopečný | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Kopečný
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Deprese a naděje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Deprese a naděje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kopečný. Číst Deprese a naděje Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhá světová válka a odboj proti nacismu stále patří mezi lákavá témata české literatury. Většinou je ale její pozornost soustředěna na události zahraniční, neboť tam byly oprávněněhledány kořeny pozdějšího politického vývojeDomácí odboj byl a je vnímán jako něco druhořadého a méně významného. Takové vnímání vedlo k současnému společenskému vědomí, že domácí rezistence v období okupace byla nepatrná a nevýznamná. Od těchto myšlenek již není daleko k úvahám, že pocit trvalého útisku a malosti českého národa je jeho trvalou vlastností, že národní hrdost nám není vlastní a je vlastně zbytečná.Historická kontinuita se v naši myslí vytrácí, což dokumentuje skutečnost, že jména padlých z domácího odboje, po nichž jsou nazvány mnohé ulice Brna, jsou dnes již mnohdyanonymní. Většina již netuší po kom je nazvána Burešova, Kamanova, Štolcova, Hudcova, Lužova, Kudeříkové nebo Uhrova. K těmto jmenovaným se řadí tisíce dalších, kteří byli za okupace spojení pojivy ilegálních sítí a mnoha odbojovými činy, dnes již zapomenutými. Odbojáři Brněnska měli svou činnost ztíženu, neboť v Brně působila řídící úřadovna gestapa pro Moravu, která si ve městě a jejím okolí vytvořila silné pozice a obě složky, jak odbojová tak potlačovací sváděly mnohdy skryté a tvrdé souboje, jejichž konečným výsledkem byli mrtví na obou stranách. Bohužel, těch mrtvých na straně domácího odboje bylo mnohem více. Téma odboje bylo po válce využíváno v různých formách k dobové propagandě, jednou levé, jindy pravé. Proto mnohá témata tohoto boje zůstala zastřena a ani dnes, po více než 70 letech od ukončení války, není zájem se k nim vracet. Publikace Deprese a naděje vypráví o mnoha mužích a ženách Brněnska, o jejich odbojových formacích, kteří s trvalou depresí okupace a mnoha nadějemi, leckdy marnými, se pokusili vzepřít nepřízni doby, ve které žili. Přesto do tohoto boje šli.


...e & Naděje. 3.6K likes. Kde deprese potkává naději ... Světlo je naděje: smutek a ročních období - Deprese ... .. A úzkost depresi. Publikace Deprese a naděje vypráví o mnoha mužích a ženách Brněnska, o jejich odbojových formacích, kteří s trvalou depresí okupace a mnoha nadějemi, leckdy marnými, se pokusili vzepřít nepřízni doby, ve které žili. Deprese, naděje a otázka smyslu na konci života - nové paradigma Překlad z Innovations in End-of-life Care.Dr. Harvey Chochinov je profesorem psychiatrie na Man ... Stresy a deprese - recepty - Mgr. Jarmila Podhorná Naděje ... .Dr. Harvey Chochinov je profesorem psychiatrie na Manitobské univerzitě v Kanadě. Je rovněž ředitelem tamního badatelského centra zaměřeného na paliativní péči. NEVYPUSŤ DUŠI využívá sociální sítě k šíření faktů, boření mýtů a zlepšení prevence v oblasti duševního zdraví. FACEBOOK: https://www.facebook ... Publikace Deprese a naděje vypráví o mnoha mužích a žen...SOUVISEJÍCÍ KNIHY