Opskurno

Opskurno - Andrew Caldecott | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Andrew Caldecott
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Opskurno.pdf


Chcete si knihu přečíst?Opskurno ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrew Caldecott. Číst Opskurno Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vítejte v Opskurnu!Město Opskurno si žije uzavřeno samo do sebe — navzdory pozoruhodné architektuře, průkopnické vědě a neobvyklým rituálům se o něm nezmiňují žádné mapy ani průvodce. Královna Alžběta I. město oddělila od zbytku Anglie a jeho nezávislost podléhá jediné znepokojivé podmínce: je přísně zakázáno studovat opskurenské dějiny… Pod kouzelně výstředním zevnějškem totiž číhá tajemství tak temné, že ho nikdo nesmí znovu objevit, natož znovu použít.Jenže tajemství mají sklon vycházet najevo. Do města přijíždějí dva zvídaví cizinci: Jonáš Oblong, který má na opskurenské škole vyučovat moderní dějiny (hlavně nic místního a nic před rokem 1800), a zlověstný miliardář sir Veronal Lapillus, který se chystá renovovat zpustlé panské sídlo.Třebaže Lapilla i Oblonga pohánějí protichůdné motivy, oba se snaží spojit si minulost a přítomnost a nakonec soupeří s časem i mezi sebou navzájem… Tento závod může mít smrtící a apokalyptické následky — nejen pro Opskurno.


... (l.obscurus) mračan, taman, zatvoren, mrk; mračan, nejasan, nerazumljiv, maglovit, neodređen; potajan, prikriven; nepoznat, neznatan; živeti in opskuro ... Kniha Opskurno - Caldecott Andrew | Dobré Knihy.cz ... ... Saznajte šta znači reč OPSKURAN, definicija i značenje reči OPSKURAN: Mračan, taman,.. Značenje još jednog pojma važno je istaći, a to je pojam opskurantizam koji shodno navedenom znači nazadnjaštvo, mržnja usmerena na napredak. Ovaj izraz često se koristi i ti kako bi označio strah od prosvećenosti ili težnju da se određeni napredak i razmišljanje spreči, te da se narod odr ... opskurno | EUdict | Croatian>English ... . Ovaj izraz često se koristi i ti kako bi označio strah od prosvećenosti ili težnju da se određeni napredak i razmišljanje spreči, te da se narod održi u „mraku" neznanja. Pored ovih tumačenja, opskurno je i ono što je, ili onaj ko je maglovit, potajan, nepoznat i slično. Pojam opskuran se može opisati u sledećim primerima, u re...SOUVISEJÍCÍ KNIHY