Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27/2019

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27/2019 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27/2019 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve dvacátém sedmém čísle Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se sešly texty tematicky velmi různorodé. V úvodu najdeme recenzi Jitky Šosové na antologii textů Art and Theory of post-1989, která obsahuje překlady textů z našeho regionu spolu s úvody zahraničních badatelů. Dalším textem je úvaha Tomáše Pospiszyla o úkolech, které čekají na zpracování dějinami umění postsocialistických zemí. Oba příspěvky se tak vztahují k tématu reflexe naší historie. Marianna Placáková se věnuje problematickému pojmu „ženské umění“ od 80. let do současnosti. Další texty se vztahují k tématu identity: Lenka Veselá řeší otázku zásahů technologie do těla v podobě hormonálního designu a Tomáš Javůrek se zaměřuje na celkovou kybernetizaci naší identity skrze data (a umění), které produkujeme. Lucia Miklošková připravila studii o historii a užití pojmu infra-mince, který do kontextu umění přenesl Marcel Duchamp z oboru teoretické matematiky. Poslední studií v netematickém čísle je text Šárky Lojdové, která se zamýšlí nad známou tezí Arthura C. Danta o konci umění, speciálně se zamýšlí nad tím, jaké jsou zdroje Dantových úvah.


...ro umění, teorii a příbuzné zóny je odborné periodikum zaměřující se na současné vizuální umění v širším kulturním a teoretickém kontextu ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny - konkurz ... ... . Cílem Sešitu je kultivovat domácí reflexi umění tištěním odborných textů z oblasti humanitních a společenských věd, které tematizují současnou situaci umění ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27/2019 Nakladatel: Akademie výtvarných umění EAN: ISBN: Popis: 1× kniha, brožovaná, 158 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27. 2019 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27 | VVP AVU ... . vydání) Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27. 2019 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. Ve dvacátém sedmém čísle Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se sešly texty tematicky velmi různor...SOUVISEJÍCÍ KNIHY