Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny

Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny - Josef Bernard Prokop | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Bernard Prokop
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny.pdf


Chcete si knihu přečíst?Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Bernard Prokop. Číst Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Někdy je těžší přijmout něco, oč jsme neusilovali a po čem jsme ani trochu netoužili nežli dojít k vysněným metám. Poněvadž možná o to větší cítíme napětí a nejistotu, zda dostojíme závazkům, které do nás vkládají jiní.“ Barvitý portrét jediné ženy na habsburském i českém trůně se zaměřuje nejen na státnické působení Marie Terezie v roli císařovny Svaté říše římské v letech 1740–1768, ale líčí i její soukromé záliby a vrtochy, obavy či frustrace. Zkušený popularizátor sleduje její vztah k Čechům, k nimž složitě hledala cestu za pomoci rádců, diplomatů a vojevůdců, připomíná pandemii neštovic na vídeňském dvoře, jíž podlehlo několik jejich nejdražších, a zejména zkoumá vliv klíčových mužů jejího života. Otec Karel VI. bujné dívce zajistil naprosto nevídané postavení a donutil ji urychleně dospět, kdežto vášnivý choť František Štěpán Lotrinský od manželky i od četného potomstva stále utíkal mimo palác Hofburg. Věčný pruský rival Fridrich II. s Marií Terezií válčil o Slezsko a její styl vládnutí posléze rázně odmítl její osvícený syn a následník Josef II. Majestát vlivné dámy osmnáctého století nás však přitahuje dosud – a inspiroval už Josepha Haydna, jehož 48. symfonie složená na její počest toto rokokové drama rámuje.


...diokniha Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny ... Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny : Vzpomínky ... ... . ... Barvitý portrét jediné ženy na habsburském i českém trůně se zaměřuje nejen na státnické působení Marie Terezie v roli císařovny Svaté říše římské v letech 1740-1768, ale líčí i její soukromé záliby a vrtochy, obavy či frustrace. ... Objednávejte knihu Marie Terezie - Symfonie života velké císařovny v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojenýc ... Kniha: Marie Terezie - Symfonie života velké císařovny ... ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Marie Terezie. Silná a zajímavá žena, které nebylo nic lidského cizí. Jediná žena na českém trůnu, jedna z nejvýznamnějších osobností XVIII. století, ale i matka šestnácti dětí a milující manželka. (symfonie života velké císařovny) Předmětná hesla Marie Terezie, česká a uherská králo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY