Ženy proti proudu

Ženy proti proudu - Radovan Lovčí | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Radovan Lovčí
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ženy proti proudu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ženy proti proudu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radovan Lovčí. Číst Ženy proti proudu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Ženy proti proudu z produkce Nakladatelství Unitaria přináší portréty prvních unitářských a univerzalistických reverendek v Británii a USA, potažmo v anglosaském světě. Není však určena pouze českým unitářům a jejich sympatizantům. Může zaujmout také badatele v oblasti religionistiky a dějin náboženství, případně feminismu a ženské emancipace, neboť na konkrétních životních osudech ukazuje úskalí, s nímž se musely potýkat ženy v britském a americkém prostředí, když se rozhodly zhostit profesí do té doby určených výlučně mužům. Zároveň je možné říci, že v knize zastoupené ženy zanechaly výraznou stopu nejenom ve svých církvích, nýbrž i v řadě dobově významných ženských organizací a některé z nich náležely do kategorie veřejně nejznámějších sufražistek či sufražetek. Zájemci o unitářskou historii pro změnu ocení, že kniha volně navazuje na v roce 2014 vydanou publikaci Požehnáni ohněm, v níž byly představeny portréty významných postav českého i světového unitářství, s výjimkou prvých žen-duchovních, jejichž osudy jsou představeny v právě anotovaném díle.


...eny proti proudu z produkce Nakladatelství Unitaria přináší portréty prvních unitářských a univerzalistických reverendek v Británii a USA, potažmo v anglosaském světě ... Radovan lovci zeny proti proudu levně | Mobilmania zboží ... . Není však určena pouze českým unitářům a jejich sympatizantům. Může zaujmout také badatele v oblasti religionistiky a dějin náboženství ... Kniha Ženy proti proudu z produkce Nakladatelství Unitaria přináší portréty prvních unitářských a univerzalistických reverendek v Británii a USA, potažmo v anglosaském světě. Není však určena pouze č... Ženy proti proudu . Kniha Ženy proti proudu z produkce Nakladatelství Unitaria přináší portréty prvních unitářských a univerzalistických ... Proti Proudu - Před týdnem jsem náhodně narazil na zmínku ... ... . Není však určena pouze č... Ženy proti proudu . Kniha Ženy proti proudu z produkce Nakladatelství Unitaria přináší portréty prvních unitářských a univerzalistických reverendek v Británii a USA, potažmo v anglosaském světě. Není však určena pouze českým unitářům a je...SOUVISEJÍCÍ KNIHY