Katolické političky: Český katolický feminismus (1896-1939)

Katolické političky: Český katolický feminismus (1896-1939) - Jiří Havelka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Havelka
DIMENZE
9,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Katolické političky: Český katolický feminismus (1896-1939).pdf


Chcete si knihu přečíst?Katolické političky: Český katolický feminismus (1896-1939) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Havelka. Číst Katolické političky: Český katolický feminismus (1896-1939) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Z důvodu skepse a nedůvěřivosti české společnosti k tradičnímu náboženství, je katolicismus často obecně považován za synonymum pro nehybnost či zpátečnictví. Vzhledem k problematičnosti a spletitosti studia náboženství se zdá být užitečné, obrátit svou pozornost k jednotlivým (historickým) aktérům. Kvůli dlouhodobému opomíjení je tento pohled „zdola“ ještě zajímavější u žen. Jak se tedy náboženství odrazilo v jejich konkrétním psaní nebo jednání? Kniha pojednává o ženských aktivitách v českém politickém katolicismu. Sleduje proměny sebepojetí organizovaných katolických žen, popřípadě strategiemi a vyjednáváním s katolickými muži. Obrací svou hlavní pozornost na přelom 19. a 20. století, kdy se v českém prostředí zvětšují možnosti uplatnění žen ve veřejné sféře.


...tolické političky? -- Český katolický feminismus (1896-1939) - Jiří Havelka ... Rio preisner speculum exilii bohemici neboli exil a nase ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. ... (český katolický feminismus (1896-1939)) Předmětná hesla Katoličky - Česko - 19.-20. stolet í ... Z důvodu skepse a nedůvěřivosti české společnosti k tradičnímu náboženství, je katolicismus často obecně považován za synonymum pro nehybnost či zpátečnictví. Vzhledem k problematičnosti a spletitosti studia náboženství se zdá být u ... Katolické političky? Český katolický feminismus (1896-1939 ... ... . Vzhledem k problematičnosti a spletitosti studia náboženství se zdá být užitečné, obrátit svou pozornost k jednotlivým (historickým) aktérům. Katolické političky: Český katolický feminismus (1896-1939) Jiří Havelka Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny 2018 Katolické političky? - Český katolický femin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY