Tagesordnung: Anšlus Rakouska v šestnácti obrazech. Reportážní román

Tagesordnung: Anšlus Rakouska v šestnácti obrazech. Reportážní román - Éric Vuillard | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Éric Vuillard
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tagesordnung: Anšlus Rakouska v šestnácti obrazech. Reportážní román.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tagesordnung: Anšlus Rakouska v šestnácti obrazech. Reportážní román ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Éric Vuillard. Číst Tagesordnung: Anšlus Rakouska v šestnácti obrazech. Reportážní román Online je nyní tak snadné!

POPIS


Je únor roku 1933 a čtyřiadvacet elegantně oděných německých průmyslníků a finančníků, čtyřiadvacet zástupců významných rodin a podniků je povoláno ke schůzce s Hermannem Göringem, jenž jim vysvětlí, proč je nutné, aby Hitler vyhrál volby, a jak tomu mohou pomoci. Nikdo z nich se nevzepře, všichni do jednoho přispějí svými financemi, všichni ovšem budou z tohoto činu po následující desetiletí profitovat. A stejně jako jejich miliony marek otevřely Hitlerovi cestu k moci, otevírá tato scéna reportážní román Erica Vuillarda. Strhující, strohý a přitom štiplavě ironický text vede čtenáře jedním úsekem mrazivé cesty, která nejprve střední Evropu, včetně tehdejšího Československa, a posléze celý svět dovedla do pekla, z něhož se bylo možné dostat jen za cenu nepředstavitelného utrpení milionů lidí. Vuillard krok za krokem sleduje nenápadné, a přesto osudné ústupky, rozhodnutí a zaváhání mužů, kteří měli možnost zasáhnout, ale neudělali to. Vidíme, jak se nevinné kompromisy se zlem proměňují ve vinu a jak se „program jednání“ mění v „denní rozkaz“. Memento pro současnost.


...uillard: Tagesordnung: anšlus Rakouska v šestnácti obrazech: reportážní román ... Éric Vuillard: Tagesordnung - Knihovna Václava Havla ... . Přel. Tomáš Havel, Argo, Praha, 2018, 148 s. „Nikdy nepadáme do stejné propasti. Padáme však pokaždé stejně, se směsicí směšnosti a hrůzy. A tolik bychom chtěli už dál nepadat, že se chytáme, čeho můžeme, a křičíme. Tagesordnung. Anšlus Rakouska v šestnácti obrazech ... otevírá tato scéna reportážní román Erica Vuillarda. Strhující, strohý a přitom štiplavě ironický text vede čtenáře jedním ... Tagesordnung — Nakladatelství Argo ... . Strhující, strohý a přitom štiplavě ironický text vede čtenáře jedním úsekem mrazivé cesty, která nejprve střední Evropu, včetně tehdejšího Československa, a posléze celý svět dovedla do pekla, z něhož ... Vuillard, Éric: Tagesordnung: anšlus Rakouska v šestnácti obrazech Děje, o kterých víme, jak nakonec dopadly, se autor snaží podávat s určitou dávkou napětí a tak, jako by byl jejich očitým svědkem. Kniha: T...SOUVISEJÍCÍ KNIHY