Praha. Historické centrum a Průhonický park

Praha. Historické centrum a Průhonický park - Jan Bažant, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bažant,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Praha. Historické centrum a Průhonický park.pdf


Chcete si knihu přečíst?Praha. Historické centrum a Průhonický park ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bažant,. Číst Praha. Historické centrum a Průhonický park Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace představuje tento jedinečný a nesmírně rozsáhlý soubor všech slohových období zahrnujícítéměř 1400 kulturních památek (z toho 23 národních) představuje nejpodstatnějšími typy významných staveb (paláce, kostely, kláštery, židovské památky, stavby určené pro vzdělání a kulturu, ostatní významné stavby a měšťanské domy) jednotlivých částí historického centra – Pražského hradu a Hradčan, Malé Strany, Starého města a Josefova, Nového Města a Vyšehradu. Spolu s nimi představit také významný komplex Průhonického parku. Publikace na svých 336 stranách ilustruje toto mimořádné kulturní bohatství a krásu stovkami obrazů a současných snímků. Publikace připravená nakladatelstvím FOIBOS BOOKS vyšla jako desátá kniha v edici Památky UNESCO za podpory Ministerstva kultury.


...cký park a zámek Přírodně krajinářský park o rozloze 250 ha, který založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca, je nejvýznamnějším krajinným prvkem jihovýchodně od Prahy ... Kniha: Praha. Historické centrum a Průhonický park(Jan ... ... . Historické centrum a Průhonický park Jan Bažant, Zdeněk Dragoun, Jan Hendrych, Klára Mezihoráková, Arno Pařík, Marie Platovská, Dalibor Prix, Markéta Svobodová, Petr Uličný, Pavel Vlček (ed.) - Praha. ... Kniha: Praha. Historické centrum a Průhonický park - Jan Bažant; Zdeněk Dragoun; Jan Hendrych; Klára Mezihoráková; Arno Pařík; Marie Platovská; Dalibor Prix; Markéta Svobo ... Praha. Historické centrum a Průhonický park levně, cena ... ... .) - Praha. ... Kniha: Praha. Historické centrum a Průhonický park - Jan Bažant; Zdeněk Dragoun; Jan Hendrych; Klára Mezihoráková; Arno Pařík; Marie Platovská; Dalibor Prix; Markéta Svobodová; Petr Uličný; Pavel Vlček Vlastní Historické centrum Prahy je největším a nejvýznamnějším památkově chráněným územím České republiky. Svým rozsahem je totožné s oblastí, která byla již v roce 1971 vládou prohlášena Památkovou rezervací v hlavním mě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY