Tatra 813: historie, takticko-technická data, modifikace

Tatra 813: historie, takticko-technická data, modifikace - Jiří Frýba | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Frýba
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tatra 813: historie, takticko-technická data, modifikace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tatra 813: historie, takticko-technická data, modifikace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Frýba. Číst Tatra 813: historie, takticko-technická data, modifikace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jediná ucelená publikace o vývoji, výrobě a jednotlivých verzích vozidla Tatra 813 je zpracována především z archivních dokumentů Vojenského ústředního archivu/Vojenského historického archivu Praha. V úvodu seznámí čtenáře s prostředky využívanými pro tah dělostřelectva a velmi těžkých nákladů po 2. světové válce. V hlavní části knihy jsou informace o vývoji tahače Tatra 813, o výrobě prototypů a jejich zkouškách, a také o konstrukci návěsných zařízení požadovaných složkami armády. V nejobsáhlejší kapitole rozdělené do několika částí najdete takticko-technická data jednotlivých aplikací vozidla, která jsou doplněna nákresy a fotografiemi různých částí vozu. Nejpodrobněji je popsán základní typ tahače Tatra 813 8 × 8 (Kolos), ze kterého celá unifikovaná řada vychází. U ostatních provedení včetně civilních jsou uváděny především konstrukční změny. Přílohy obsahují nejen popisy návěsných zařízení tahače a použití motorů řady T 930 v jednotlivých dopravních prostředcích, ale také barevné fotografie vozidel T 813 a jejich nástupce T 815.


...í části knihy jsou informace o vývoji tahače Tatra 813, o výrobě prototypů a jejich zkouškách, a také o konstrukci návěsných zařízení požadovaných složkami armády ... Tatra 813 - historie, takticko-technická data, modifikace ... . Tatra 813 - historie, takticko-technická data, modifikace 9788024743479 | eBay V nejobsáhlejší kapitole rozdělené do několika částí najdete takticko-technická data jednotlivých aplikací vozidla, která jsou doplněna nákresy a fotografiemi různých částí vozu. Nejpodrobněji je popsán základní typ tahače Tatra 813 8 × 8 (Kolos), ze kterého celá unifikovaná řada vychází. Tatra 813 je československý speciální těžký terénn ... Tatra 813 - Wikipedie ... . Nejpodrobněji je popsán základní typ tahače Tatra 813 8 × 8 (Kolos), ze kterého celá unifikovaná řada vychází. Tatra 813 je československý speciální těžký terénní nákladní automobil, vyráběný v letech 1967 až 1982.Základním představitelem této typové řady byla především vojenská verze 8×8 KOLOS, která byla schopná tahat přívěsy až do...SOUVISEJÍCÍ KNIHY