Československo Dějiny státu

Československo Dějiny státu - Jindřich Dejmek, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jindřich Dejmek,
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Československo Dějiny státu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Československo Dějiny státu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindřich Dejmek,. Číst Československo Dějiny státu Online je nyní tak snadné!

POPIS


U příležitosti stého výročí vzniku samostaného československého státu vznikla publikace, kterou zpracoval kolektiv renomovaných českých a slovenských historiků. Zachycuje dějiny republiky od první světové války (tedy ještě před jejím ustanovením) až do rozpadu federace v roce 1992 (s nastíněním následujícího vývoje obou nově vzniklých států). Text knihy je doprovázen mnoha fotografiemi a rozsáhlou bibliografií.


...ovensko vzniklo 28. října 1918 rozpadem Rakousko-Uherska jako jeden z výsledků první světové války ... Československo Dějiny státu ... .V období let 1939 až 1945 byla existence Československé republiky přerušena po odtržení první Slovenské republiky a okupaci českých zemí nacistickým Německem.. Česká a Slovenská Federativní republika zanikla o půlnoci ze 31. prosince 1992 na 1. ledna 1993 ... Československo byl stát ve střední Evropě, který existoval - s krátkou přestávkou během druhé světové války, kdy však měl svoji exilovou vládu - od 28. října 1918 do 31. prosince 1992.. Vznik Československa se datuje do období konce první světové v ... Československo. Dějiny státu: Jindřich Dejmek a kol. od ... ... . října 1918 do 31. prosince 1992.. Vznik Československa se datuje do období konce první světové války.Bylo jedním z nástupnických států Rakouska-Uherska. Zahrnovalo území Čech, Moravy, Českého Slezska ... Českoslovens...SOUVISEJÍCÍ KNIHY