Vyšlapaná čára

Vyšlapaná čára - Sara Baume | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Sara Baume
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyšlapaná čára.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vyšlapaná čára ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sara Baume. Číst Vyšlapaná čára Online je nyní tak snadné!

POPIS


Frankie je na dně. Zhroutila se na vyšisovaný koberec zatuchlé dublinské garsonky a sbírá sílu k poslednímu zoufalému počinu: zavolá mamince. Hrdinkou druhé knihy pozoruhodné irské autorky je pětadvacetiletá výtvarnice, která prochází tvůrčí i existenciální krizí. Opustí velkoměsto a nastěhuje se do chátrajícího venkovského domku po milované babičce, kde od její smrti nikdo nebydlí. O samotě v prostředí plném upomínek na zemřelou i na vlastní dětství se Frankie pokouší pochopit podstatu svého zhroucení a najít z něj cestu ven, překonat smutek a depresi, vrátit se do života. Ve snaze dát svým myšlenkám strukturu zkouší sama sebe ze znalostí nabytých během studia, interpretuje si výtvarná díla převážně dvacátého století a hledá v nich relevanci ke své životní situaci. Název jednoho z nich je titulem knížky. Sara Baume, jejíž prvotině Jasno lepo podstín zhyna se dostalo nadšeného přijetí, zde potvrzuje originální intelekt a jazykové mistrovství, ale největší síla knihy opět spočívá v autorčině schopnosti čtenáře zcela ponořit do světa své hrdinky, vnímat ho jejími smysly, prožívat její emoce a nacházet krásu na nejnečekanějších místech.


...aná čára Autor: Baume, Sara Nakladatel: Odeon EAN: 9788020718570 ISBN: 978-80-207-1857- Originál: A Line Made By Walking Překlad: Hyrmanová McElveen, Alice Popis: 1× kniha, vázaná, 320 stran, česky Rozměry: 13 × 20,8 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Kniha: Vyšlapaná čára - Sara Baume | Knihy.ABZ.cz ... . vydání) Vyšlapaná čára je velmi jiná, jedna z knih, které je těžké s něčím srovnat. Pomalá, meditativní, plná umění a tichého souboje, intimní náhled do polámané duše. Toužit po něčem z celého srdce - postrádat talent, postrádat schopnost tu touhu naplnit... VYŠLAPANÁ ČÁRA „Před časem navštívila Prahu Sara Baume, mladá irská spisovatelka, od níž právě vyšla Vyšlapaná čára, její druhý rom ... Vyšlapaná čára (Sara Baume) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Toužit po něčem z celého srdce - postrádat talent, postrádat schopnost tu touhu naplnit... VYŠLAPANÁ ČÁRA „Před časem navštívila Prahu Sara Baume, mladá irská spisovatelka, od níž právě vyšla Vyšlapaná čára, její druhý román. Pro všechny, kterým je pětadvacet nebo třicet a zrovna se ve svém životě necítí ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY