Hitlerovy pilotky: Pravdivý příběh Hitlerových valkýr

Hitlerovy pilotky: Pravdivý příběh Hitlerových valkýr - Clare Mulleyová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Clare Mulleyová
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Hitlerovy pilotky: Pravdivý příběh Hitlerových valkýr.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hitlerovy pilotky: Pravdivý příběh Hitlerových valkýr ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Clare Mulleyová. Číst Hitlerovy pilotky: Pravdivý příběh Hitlerových valkýr Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hana Reitsch a Melitta von Staufenberg byly talentované, odvážné a navíc atraktivní ženy, které musely bojovat s konvencemi, aby si získaly jméno v oblasti letectví, jež v Německu 30. let 20. století ovládali výhradně muži. S příchodem války se obě staly průkopnicemi mezi zkušebními piloty a obě obdržely Železný kříž za službu Třetí říši. Na světě však neexistovaly dvě ženy s odlišnějšími názory a jedna pro druhou neměla jediné dobré slovo. Hanna pocházela ze střední třídy, byla temperamentní a vyloženě árijský typ, zatímco tmavší a spíše plachá Melitta, měla za předky pruskou šlechtickou rodinu. Obě pohánělo hluboké přesvědčení o cti a vlastenectví. Jenomže zatímco Hanna v dubnu 1945 žádala Hitlera, aby jí dovolil odvézt ho do bezpečí, Melitta tajně podporovala nejznámější pokus o atentát na vůdce. Jejich propletené životní příběhy poskytují barvitý pohled na nacistické Německo zevnitř a na jeho přístup k ženám, třídám a rasám. Uznávaná autorka životopisů Clare Mulley se dostává oběma výrazným a nekonvenčním ženám pod kůži a podává obšírný – až dosud z velké části nepoznaný – obraz jejich odlišných, ale přitom podivně souběžných životů na pozadí Olympiády v roce 1936, východní fronty, berlínského aeroklubu a Hitlerova bunkru. Osudy Žen, které létaly pro Hitlera, podává s velkým vypravěčským nadáním. Ve skutečnosti jde o výjimečně pravdivý příběh, vzrušující a barvitý. Téměř jako nejlepší fikce.


...nihy: Hitlerovy pilotky - Pravdivý příběh Hitlerových valkýr ... Kniha hitlerovy tajne zbrane | Sleviste.cz ... . Hana Reitsch a Melitta von Staufenberg byly talentované, odvážné a navíc atraktivní ženy, které musely bojovat s konvencemi, aby si získaly jméno v oblasti letectví, jež v Německu 30. let 20. století ovládali výhradně muži. Pravdivý příběh Hitlerových valkýr. MULLEYOVÁ Clare. Info: Naše vojsko, 2018 (1.) - váz., 480 str. EAN: 9788020617569 PRAVDIVÝ PŘÍBĚH HITLEROVÝCH VA ... Hitlerovy pilotky - Pravdivý příběh Hitlerových valkýr ... ., 480 str. EAN: 9788020617569 PRAVDIVÝ PŘÍBĚH HITLEROVÝCH VALKÝR Hana Reitsch a Melitta von Staufenberg byly talentované, odvážné a navíc atraktivní ženy, které musely bojovat s konvencemi, aby si získaly jméno v oblasti letectví, je...SOUVISEJÍCÍ KNIHY