Diagnostika a terapie ADHD

Diagnostika a terapie ADHD - Michal Miovský, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Miovský,
DIMENZE
6,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Diagnostika a terapie ADHD.pdf


Chcete si knihu přečíst?Diagnostika a terapie ADHD ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Miovský,. Číst Diagnostika a terapie ADHD Online je nyní tak snadné!

POPIS


ADHD u dospělých pacientů a klientů v adiktologii (v kontextu duálních diagnóz, jejich diagnostiky a terapie) je stále výraznějším klinickým i výzkumným tématem. Postupně se ukazuje, že pravděpodobně stojí nejen za významným nárůstem některých typů závislostí, ale také za množstvím komplikací, konfliktů či nebezpečných situací v průběhu diagnostického a léčebného procesu. Zvyšuje riziko předčasného vypadnutí z léčby a znamená větší zátěž jak pro samotné klienty a pacienty, tak pro personál. Kniha vychází z výsledků jednoho z největších klinických projektů v Evropě, který se zaměřil na dospělé klienty léčící se v terapeutických komunitách pro závislé. Shrnuje současné znalosti epidemiologie, etiologie a klinického obrazu ADHD. Současně představuje dostupné nástroje pro diagnostiku (poprvé mimo jiné pojednává také o nástroji DIVA 2.0 v českém jazyce), zkušenosti z léčby a zvládání této duální diagnózy v léčebných adiktologických programech. Významným přínosem publikace je zmapování ADHD z mnoha pohledů: • rozvoj a vývoj ADHD z pohledu vývoje osobnosti • genderové odlišnosti • ADHD a jednotlivé návykové látky • ADHD a závislosti (kouření, gambling, patologické stravovací návyky aj.) • ADHD a jiné duševní poruchy onemocnění • diagnostika, farmakoterapie, psychoterapie • léčba v terapeutické komunitě Kniha je cenná pro odborníky v psychiatrii nebo psychologii, ale i v ošetřovatelství a pomáhajících profesích. Poskytuje významný soubor informací o diagnostické kombinaci, se kterou se budeme setkávat stále častěji.


...stika a terapie ADHD ADHD u dospělých pacientů a klientů v adiktologii je stále výraznějším tématem ... Diagnostika a léčba ADHD - Diskuze - eMimino.cz ... . Ukazuje se, že patrně stojí nejen za nárůstem některých typů závislostí, ale... a také terapie starších nemocných ... užívání marihuany ke zmírnění příznaků ADHD apod. (28). Diagnostika Nové vydání Diagnostického a statistického manuálu (DSM-5) (4) přineslo některé změny v diagnostice ADHD v dospělosti (nad 17 let věku) (tabulka 3). ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder, porucha pozornosti s hyperaktivitou, též hyperkinetická ... Co je ADHD? Příznaky, projevy, diagnóza, léčba, dítě s ... ... . ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder, porucha pozornosti s hyperaktivitou, též hyperkinetická porucha, HKP) je dědičný neurovývojový syndrom. Dle převažující složky ji můžeme dělit na poruchu hyperkineticko-impulzivního typu, na typ s poruchou pozornosti a konečně na kombinovaný typ. Adhd; Svépomocné; Diagnostika; Terapie; ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY