Děravým dnem do noci

Děravým dnem do noci - Petr Pazdera Payne | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Pazdera Payne
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Děravým dnem do noci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Děravým dnem do noci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Pazdera Payne. Číst Děravým dnem do noci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jestli má některý současný český autor blízko k tomu, jakým způsobem psal a uvažoval Jan Balabán, tak je to s možnými výhradami prozaik Petr Pazdera Payne. Jeho povídky z knihy Děravým dnem do noci patří do proudu české literatury, kde je popisován „ztišený obraz světa, který je vzdálen své podstatě“. Sám autor navazuje svým novým dílem na předešlý povídkový soubor Předběžná ohlédání (2014), za nějž byl nominován na cenu Magnesia Litera. V příbězích odehrávajících se na různých místech, nejen v Čechách, ale také třeba v Chorvatsku, Itálii a jinde, ale i v různých dobách, kdy se ocitáme nejen v současnosti, ale také například ve druhé světové válce, nalézáme všechny podstatné znaky Paynovy tvorby: zvažování vztahu slova a obrazu, téma svobody člověka a umění, jeho vztah k Bohu. Spolu s autorem ale víme, že „literatura ovšem není prohlášení, traktát, úvaha... V literatuře je povoleno vyjádřit nevěru i hřích i beznaděj – bez moralismu“.


...vídky z knihy Děravým dnem do noci patří do proudu české literatury, kde je popisován „ztišený obraz světa, který je vzdálen své podstatě" ... Děravým dnem do noci - Petr Pazdera Payne | Kniha na Alza.cz ... . Sám autor navazuje svým novým dílem na předešlý povídkový soubor Předběžná ohlédání (2014), za nějž byl nominován na cenu Magnesia Litera. V příbězích ... Děravým dnem do noci Jestli má některý současný český autor blízko k tomu, jakým způsobem psal a uvažoval Jan Balabán, tak je to s možnými výhradami prozaik Petr Pazdera Payne. Jeho povídky z knihy Děravým dnem do noci patří do proudu české literatury, kde je popisován „ztišený obraz světa, který je vzdálen své . ... Děravým dnem do noci - Tvar ... . Jeho povídky z knihy Děravým dnem do noci patří do proudu české literatury, kde je popisován „ztišený obraz světa, který je vzdálen své ... Jeho povídky z knihy Děravým dnem do noci patří do proudu české literatury, kde je popisován „ztišený obraz svě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY