Tomáš a jeho sumy

Tomáš a jeho sumy - Tomáš Machula | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Machula
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tomáš a jeho sumy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tomáš a jeho sumy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Machula. Číst Tomáš a jeho sumy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pro každé velké období lidských dějin můžeme najít nějakou zásadní knihu, která charakterizovala a představovala příklad toho nejlepšího, co se v dané době najde. Ve středověku to bude rozhodně Suma teologie Tomáše Akvinského. Je to jedno z velkých děl, které mělo význam a vliv nejen v době svého vzniku, ale i v dobách následujících. Přestože se slovo Suma stalo skoro synonymem Sumy teologie, ve středověku bylo různými autory sepsáno sum více. Sám Tomáš Akvinský je autorem hned dvou: vedle Sumy teologie je to Suma proti pohanům. Kniha Tomáš a jeho sumy je koncipována jako výklad těchto dvou Tomášových sum. Jejím cílem je čtenářsky přijatelný text nezatížený poznámkovým aparátem, ale doplněný o schematická či tabulková vyjádření Tomášových úvah, exkurzy objasňující některé v textu zmíněné pojmy, osobnosti či události, a především o co nejvíce úryvků, které čtenáře vedou od četby o Tomášovi k četbě Tomáše. Důležitým rozměrem knihy je rovněž obrazový doprovod, který jako by dával do souvislosti pravdu a dobro (o které v Sumách jde) s krásou, která je vždy, ať už viditelně, či skrytě, doprovází.


...Akvinský a jeho "sumy" Teologická fakulta JU ... Kniha Tomáš a jeho sumy - Tomáš Machula | Dobré Knihy.cz ... . Loading... Unsubscribe from Teologická fakulta JU? Cancel Unsubscribe. Working... Subscribe Subscribed Unsubscribe 354. ... Tomáš a jeho sumy Autor: Machula, Tomáš Nakladatel: Nakladatelství Jihočeské univerzity EAN: 9788073947798 ISBN: 978-80-7394-779-8 Popis: 1× kniha, lepená, 263 stran, česky Rozměry: 17,5 × 22,5 cm Rok vydání: 2020 (1. vydání) Tomáš a jeho sumy. Celkové hodn ... Kniha Tomáš a jeho sumy | Moja-Kniha.sk ... . vydání) Tomáš a jeho sumy. Celkové hodnocení ... Přestože se slovo Suma stalo skoro synonymem Sumy teologie, ve středověku bylo různými autory sepsáno sum více. Sám Tomáš Akvinský je autorem hned dvou: vedle Sumy .. Zobrazit celý text. Prezentace nové knihy Tomáše Machuly o sumách Tomáše Akvinského. Kniha Tomáš a jeho sumy je koncipována jako výklad těchto dvou Tomášových su...SOUVISEJÍCÍ KNIHY