Praha 1945 - 1958

Praha 1945 - 1958 - Josef Illík | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Illík
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Praha 1945 - 1958.pdf


Chcete si knihu přečíst?Praha 1945 - 1958 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Illík. Číst Praha 1945 - 1958 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Fotografická kniha významného českého kameramana a fotografa Josefa Illíka, spolutvůrce filmů Král Šumavy, Kočár do Vídně, Kladivo na čarodějnice, Ucho, Už zase skáču přes kaluže,Tři oříšky pro Popelku, Princ a Večernice a dalších, předkládá čtenáři působivé obrazy Prahy a jejích obyvatel, které autor citlivě zachytil v letech 1945–1958. Naskýtá se tak jedinečná možnost spatřit místa, která již dávno neexistují, nebo se k nepoznání změnila, a pocítit pražskou atmosféru tehdejší doby. Josef Illík, původní profesí fotograf, po sobě zanechal cca 4000 neroztříděných černobílých negativů, které nasnímal na legendární fotoaparát Rolleiflex. Je zajímavé, že prakticky nikdy z negativů nepořizoval fotografie a na snímky se po jejich pořízení tudíž nepodíval. Dnes, když se po desetiletích započalo s archivací celé sbírky a snímky mají své první diváky, se ukázalo, že se jedná o výjimečné fotografické dílo, jež si zaslouží knižní vydání.Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.


...gue Offensive (Russian: Пражская стратегическая наступательная операция Prague Strategic Offensive) was the last major military operation of World War II in Europe ... Kniha: Praha 1945 - 1958 - Josef Illík | Knihy.ABZ.cz ... . The offensive was fought on the Eastern Front from 6 May to 11 May 1945. Fought concurrently with the Prague uprising, the offensive was one of the last engagements of World War II ... The Prague uprising (Czech: Pražské povstání) of 1945 was a partially successful attempt by the Czech resistance to liberate the city of Prague from German occupation during World War II.The preceding six years of occupation had fuelled anti-German sentiment and the approach of the Soviet Red Army and the US Third Army offered a chance of success.. On 5 May 1945, in the last moments of ... George Voskovec - Wikipedia ... .The preceding six years of occupation had fuelled anti-German sentiment and the approach of the Soviet Red Army and the US Third Army offered a chance of success.. On 5 May 1945, in the last moments of ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY