Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvacáté čtvrté číslo Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se tentokrát točí kolem otázky co a proč považujeme v umění za nové? Odpovědi najdeme v pěti textech, z nichž každý se dívá na problém z jiného úhlu. Filozof a teoretik umění Kamil Nábělek zkoumá jakým způsobem můžeme uvažovat o uměleckém díle jakožto příkladu? Hledá paralely mezi pojmem exemplární paradigma Giorgia Agambena a koncepcí dialektického obrazu u Waltera Benjamina. Teoretička filmu Sylva Poláková se ve svém příspěvku věnuje luminokinestismu u Zdeňka Pešánka. Alexandra Moralesová se pak textu zaměřuje na současný fenomén uměleckých filmových laboratoří jako na platformu experimentální filmové tvorby, kde po digitální transformaci průmyslové produkce pohyblivých obrazů získává nový život klasický filmový materiál. Poslední studií v tomto čísle je článek Adama France věnovaný dějinám softwarového umění, který sdílí s předchozími dvěma texty snahu odrazit se od dějin konkrétního média k reflexi obecných předpokladů jedné z oblastí dnešní umělecké tvorby. Číslo uzavírá recenze monografie z pera Rey Michalové o Karlu Teigem, kterou pro Sešit napsal Josef Vojvodík. Zatímco nové nevyhnutelně stárne, návraty starého jsou často více než pouhým opakováním.


... pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018: Krátky popis: Neodolatelný produkt Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 24/2018 od výrobce Akademie výtvarných umění u nás najdete levně od 72 Kč : Obvyklá cena: 64 2019 / Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26 ... datatata.info ... . Dvacáté šesté číslo Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se vrací ještě jednou k tématu historie výstav, jež chápeme jako prizma, jímž je možné se dívat na umění druhé poloviny dvacátého století. Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny č.24/2018 - Kolektiv autorů . Dvacáté čtvrté číslo Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se tentokrát točí kolem otázky co a proč považujeme v uměn ... Sesit pro umeni teorii a pribuzne zony 24 2018 | Sleviste.cz ... . Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny č.24/2018 - Kolektiv autorů . Dvacáté čtvrté číslo Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se tentokrát točí kolem otázky co a proč považujeme v uměn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY