Konec podzimu

Konec podzimu - Tormod Caimbeul | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tormod Caimbeul
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Konec podzimu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Konec podzimu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tormod Caimbeul. Číst Konec podzimu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Konec podzimu (Deireadh an Fhoghair, 1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století. Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova, který nápadně připomíná autorův rodný Lewis. Tvoří jej rozhovory a vzpomínky tří starých přátel, kteří žijí prostým životem v místě, odkud již všichni ostatní odešli nebo zemřeli. V románu je patrný silný vliv evropského modernismu, zejména Becketta a Joyce, který se protíná s odkazy na starobylou gaelskou literaturu a kulturu. Ačkoliv román pojednává o sklonku lidského života a v širším slova smyslu i o konci tradičního života v gaelsky mluvících komunitách, vyznačuje se velkým smyslem pro humor. Chystané české vydání je vůbec prvním převodem tohoto zásadního díla skotské literatury do cizího jazyka a také prvním přímým překladem gaelské prózy do češtiny. Nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století.


...odzimu (Deireadh an Fhoghair, 1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století ... Roční období - Wikipedie ... . Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova, který nápadně připomíná autorův rodný Lewis. Kdy začíná astronomické jaro, léto, podzim a zima? V kolik hodin začíná jaro 2020? Online výpočet prvního jarního, letního, podzimního a zimního dne pro libovolný rok najdete na této stránce. Konec podzimu. 46 likes. Nejlepší román ve skotské galeštině. První překlad ze skotské gaelské prózy do češtiny. Caimb ... Divokej Bill - Jaro (official video) - YouTube ... . Konec podzimu. 46 likes. Nejlepší román ve skotské galeštině. První překlad ze skotské gaelské prózy do češtiny. Caimbeulův Konec podzimu. Konec podzimu (Deireadh an Fhoghair, 1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století. Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova...SOUVISEJÍCÍ KNIHY