Pražské vinice

Pražské vinice - Radana Vítková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Radana Vítková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské vinice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražské vinice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radana Vítková. Číst Pražské vinice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Praha je krásná, stověžatá, kulturní… Ale také úrodná. A požitkářská. Byla taková v minulosti, tedy v těch šťastnějších časech, a je i dnes. Svědčí o tom i obnovené pražské vinice. Jejich vína, rok od roku kvalitnější, si lidé zvykli chutnat přímo na místě, kde vznikají.Na osluněných svazích vinohradů, s nádhernými výhledy na metropoli, opředená příběhy vinařů, vinic i ročníků. Projděte se společně s autorkou po Svatováclavské vinici a vinicích Pražského hradu. Ochutnejte víno na Vyšehradě v zahradě kapituly sv. Petra a Pavla i od Starého purkrabství. Vrch Petřín vás přivítá vevinohradu Strahovského kláštera a na vinici Svatojánské. A můžete navštívit i dejvickou vinici Baba pod záhadnou zříceninou.


... ročník oblíbené akce Pražské vinice, jejímž pořadatelem je hlavní město Praha, se v roce 2020 neuskuteční ani v omezeném rozsahu ... Pražské vinice se otevřou veřejnosti. Nezmeškejte svátek ... ... . Pro zájemce o toto téma prozatím nabízíme alespoň výběr pražských vinic s jejich historií i současností a společně se budeme těšit na příští ročník na jaře 2021. Vinice kolem města nechal založit císař Karel IV., odtud pak pochází i název městské čtvrti Vinohrady, dříve též Královské Vinohrady.. Řada z těchto vinic zanikla při rozšiřování Prahy, v Libni pak řada z nich díky přestavbám, nové výstavbě, např. nemocnice Na ... Pražské vinice | Praha | 9. 6. - 10. 6. 2018 | Vína z ... ... .. Řada z těchto vinic zanikla při rozšiřování Prahy, v Libni pak řada z nich díky přestavbám, nové výstavbě, např. nemocnice Na Bulovce, při které zanikly vinice Bulovka, Velká Vačeška, Malá Vačeška a další. Vinice Baba. Skalnatý vrch Baba na levém břehu Vltavy byl osídlen již v mladší době kamenné, místo však proslulo řáděním loupeživých band. Osíd...SOUVISEJÍCÍ KNIHY