Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění

Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění - Jaroslav Kotrbáček, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Kotrbáček,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Kotrbáček,. Číst Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Silniční závody v severních Čechách započaly ve dvacátých letech minulého století. O nich i o známých a neznámých závodnících je tato výjimečná publikace. Reliéf tamní krajiny je kopcovitý, takže první závodní disciplíny se jely do vrchu. Tak to bylo v případě prvního předválečného závodu Schöber u Rumburku i druhého Krušnohorského závodu Dubí – Cínovec. Třetím závodem byl Lounský triangl, který jak název napovídá měl podobu okruhu. Druhá světová válka přerušila slibně se rozvíjející motoristický sport v tomto kraji. Nicméně už rok po válce se jely hned tři závody. Ten první byl odstartován v Turnově o Štít Českého ráje, další pak v Jablonci kolem přehrady Mšeno a následně v Liberci, kde se závodilo až do roku 1966. Ne všechna města měla stejné štěstí, někde mělo závodění jen jepičí život a po první odjetém ročníku už další nenásledoval. Tento osud měly například města Varnsdorf a Bílina. Poválečné závodění dosáhlo úctyhodných osmnácti míst, kde se závody pořádaly. Kromě těch už zmíněných, se jelo v Ústí nad Labem, Mostě, Děčíně, ale také v menších městech jako byl Terezín, Žatec nebo Roudnice nad Labem. Most se svojí závodní historií odlišuje od ostatních měst. Nejprve se závody konaly v centru starého Mostu, pak se přesunuly na autodrom, kde se odjely napínavé turnaje, a kde se do roku 2003 jezdily i závody Intersérie. Autoři ke každému z celkem jednadvaceti míst dohledali přesné trasy závodů, informace z pořadatelské činnosti, výsledkové listiny se jmény závodníků, a ty okořenili zajímavostmi z dobového tisky. Knihu doplňují dosud nepublikované fotografie.


...eské závody a okruhy Století severočeského silničního závodění Vydala Grada Publishing, a ... Knihy sport a fitness Knižní série: Století silničního ... ... . s. U Průhonu 22, Praha 7 [email protected], www.grada.cz tel.: +420 234 264 401, fax ... Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění Jaroslav Kotrbáček, Jiří Wohlmuth Hledáte Severočeské závody a okruhy - Století severočeského silničního závodění od Jiří Wohlmuth,Jaroslav Kotrbáček? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního z ... Kniha: Středočeské závody a okruhy | Knihy.ABZ.cz ... . 33 prodejen po celé ČR Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění Jaroslav Kotrbáček, Jiří Wohlmuth Nakladatel: Grada 2019 Grada Publishing Jiří Wohlmuth, Jaroslav Kot...SOUVISEJÍCÍ KNIHY